Новини » Світ 23 січня, 2019, 6:32
Туреччина блокує поставки російської нафти через Босфор
Туреччина блокує поставки російської нафти через Босфор
Туреччина блокує поставки російської нафти через Босфор

Поставки російської нафти через Чорне і Середземне море до Європи опинилися під загрозою через рішення Туреччини змінити правила судноплавства через Босфор і Дарданелли.

Про це пише видання finanz.ru.

Біля входу в турецькі протоки, через які щорічно провозиться 120 млн тонн нафти з Росії, Казахстану і Азербайджану, утворилися рекордні «пробки» з нафтових танкерів.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Tribecca Shipping, якщо влітку проходження проток доводилося чекати 1-2 дні, то тепер середній термін очікування на виході з Чорного моря становить 13 днів, а на вході – 15. В результаті кожен танкер, що перевозить російську нафту, а потім повертається в порт для нового завантаження, змушений майже місяць проводити в очікуванні біля кордону турецьких територіальних вод.

Зазначається, що затримки почалися восени після того, як у вересні Туреччина посилила правила навігації, розширивши список суден, які зобов’язані використовувати буксир в протоках.

До початку зими в «пробці» на виході з Чорного скупчилися танкери, що несуть на борту 39 млн барелів нафти, підрахували в Tribecca.

«Якщо затримки триватимуть і посиляться, середземноморські нафтопереробні заводи дуже скоро опиняться в складному становищі», – говорить директор Facts Global Energy Джеймс Девіс.

Через запізнення танкерів від графіка відвантаження відстає порт Новоросійськ, через який Росія продає близько 14% від всієї експортованої нафти, або близько 720 тисяч барелів на день.

Згідно з планом міненерго РФ, який наводить Reuters, в першому кварталі на експорт передбачалося відправити 61,7 тонн нафти, з яких 8,6 млн тонн – через Новоросійськ.

Альтернативний маршрут для танкерів в Європу – через Балтійське море. Сумарно порти Приморськ і Усть-Луга за січень-березень повинні відвантажити 18,8 млн тонн, або кожен третій барель, проданий за кордон.

Читайте також: Росію чекає катастрофа: Павловський розповів, хто може замінити Путіна

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 04:44 :38