live

Супрун розтлумачила, чому пристібатися в автомобілі повинні усі

Фото: pexels.com

Завжди пристібатися в автомобілі – це здорове бажання захиститися, а не прояв недовіри до навичок водія. Навіть найбільш вправні водії не можуть гарантувати 100% безпеки на дорозі.

Про це написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

«Часто, як їду в таксі, маю дискусії з водіями щодо ременів безпеки. Один з поширених аргументів не пристібатися – щоби в разі небезпеки можна було вистрибнути з авто. До того ж, мало не кожен водій згадує «знайомого» чи «знайомого-знайомого», який таким чином врятувався. Втім, ніхто не бачив і не знає таку людину особисто», – пише керівниця МОЗ.

За її словами, деякі водії аргументують це тим, що на них можуть напасти, а застебнутий ремінь може завадити вискочити в разі небезпечної ситуації.

Супрун відзначає, що ефективність ременів безпеки доведена науково та ймовірність аварії в рази вища, ніж нападу з боку пасажира.

Проте, пише чиновниця, є норми, які офіційно заохочують таку поведінку та дозволяють не пристібатися не лише водіям таксі.

«В населених пунктах також це можуть не робити водії з інвалідністю, водії та пасажири швидкої та поліцейські. Інструкторам водіння можна взагалі не використовувати ремінь безпеки, якщо за кермом учень.

Ці норми діють з 2001 року, але фактично, вони були переписані з «совєцьких» правил дорожнього руху, які б варто було переглянути», – пише міністр.

За її словами, в країнах ЄС, усі пасажири автомобілів (включаючи пасажирів у таксі) повинні користуватися ременями безпеки, а таксі повинні бути ними оснащені. Але в деяких країнах також існують винятки, які дозволяють водіям таксі, у момент перевезення пасажирів не пристібатися. Це аргументують також тим, що на водія можуть напасти, а ремінь потенційно заважає захиститися.

«В ситуації з нашими таксі обурює наступне – бувають автомобілі, в яких ремінь безпеки демонтований або захований під сидіння. При цьому водій вважає себе правим і посилається на вищевказані правила. Це позбавляє пасажирів можливості користуватись ременем взагалі, навіть якщо вони хочуть. Водночас нехтування ременем безпеки водіями таксі суттєво підсилює уявлення про те, що ременями користуватись неважливо. Як і всі вищевказані винятки в законодавстві», – пише медик.

«Завжди пристібатися в автомобілі – це здорове бажання захиститися, а не прояв недовіри до навичок водія. Навіть найбільш вправні водії не можуть гарантувати 100% безпеки на дорозі», – резюмувала У. Супрун.

Читайте також: В Україні планують класифікувати вулиці за функціональним призначенням

Loading...