Соціалізм є утопією, – Геннадій Ткачук

ZIK

Нам потрібно будувати таку модель в країні, яка сьогодні є у Німеччині, Англії, Данії, Норвегії та Швеції. А там є розвинутий капіталізм.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив народний депутат України (фракція БПП) Геннадій Ткачук.

Гість програми, відповідаючи на питання ведучої, чи є в Україні обрані люди, які живуть у рамках свого «обраного капіталізму», зазначив, що в нас справді сьогодні є олігархат, який є зрощенням капіталу і влади.

Геннадій Ткачук додав, що Україні потрібно будувати країну за моделлю Данії, Норвегії і Швеції.

«Після того, як свого часу в Україні та СРСР будували розвинений соціалізм, капіталізм або комунізм, він ніде у світі не прижився. Немає жодної країни, яка би змогла похизуватися комуністичними ідеями або соціалізмом у чистому вигляді. Є деякі країни, де держава частково й повністю бере на себе піклування про людей, які не можуть забезпечити себе. Але нам треба будувати, з моєї точки зору, модель сучасної європейської країни. Таку, яка є в Данії, Норвегії, Швеції та Англії», – зауважив Геннадій Ткачук.

Нардеп додав, що в Україні має бути ринкова економіка, яка показала свою дієздатність в усіх розвинутих країнах світу.

Також Ткачук відповів на питання, чи варто Україні розвиватися в умовах соціальної справедливості.

«Соціалізм як соціальна справедливість може бути. Але треба чітко усвідомлювати, що безкоштовним не є нічого. Безумовно, держава має взяти на себе певні зобов’язання. Доглядати людей з інвалідністю, піклуватися про те, щоби дитячі садочки були дешевшими. Але треба розуміти, що в жодній країні світу немає соціалізму як такого. Це ідея, яка в ХХІ століття ніде не прижилася і ніде не показала свою ефективність.

Ми бачимо Кубу, В’єтнам, Північну Корею. Соціалізм – це чистої води утопія, до якої часто закликають людей, як до комунізму.

Тому я вважаю, що нам потрібно будувати таку модель в країні, яка сьогодні є у Німеччині, Англії, Норвегії. А там є розвинутий капіталізм. Кожна людина  може розраховувати на себе», – додав народний депутат Геннадій Ткачук.

Нагадаємо, експерт з енергетичних питань Андрій Герус охарактеризував економічну модель України.

Loading...