Новини » Світ 23 січня, 2019, 7:02
Росія загрожує інтересам США в багатьох регіонах, – розвідка
Кремль. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Кремль. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Зусилля Росії, спрямовані на збільшення її впливу і авторитету, можуть підірвати інтереси США в багатьох регіонах світу.

Про це, як повідомило у вівторок агентство Bloomberg, йдеться в новій стратегії директора національної розвідки США Деніела Коутса, що опинилася в розпорядженні агентства, пише segodnya.

«Зусилля Росії, спрямовані на збільшення впливу і авторитету, ймовірно, триватимуть і можуть вступити в протиріччя з цілями і пріоритетами США в багатьох регіонах», – наводить агентство уривок з документа.

У стратегії, як пише Bloomberg, також відзначено, що ще одним викликом для США є військова модернізація Китаю і його прагнення до домінування в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Однак, на думку авторів документа, «існують можливості для спільної роботи з Китаєм над питаннями, що представляють загальний інтерес».

Згідно з документом, Росія і Китай прагнуть скористатися змінами «стратегічної обстановки» в своїх інтересах.

«Традиційні суперники продовжать спроби отримати і посилити вплив, витягуючи переваги з змін стратегічної обстановки, включаючи ослаблення міжнародного порядку, що склався після Другої світової війни, зменшення ролі західних демократичних ідеалів, що ростуть ізоляціоністські тенденції на Заході і зміни в глобальній економіці», – зазначено в стратегії.

Серед інших викликів названа гонка озброєнь в космосі, розвиток нових технологій і кіберзброї. «Росія і Китай продовжать використовувати весь спектр протисупутникових озброєнь, щоб зменшити військову ефективність США і загальну безпеку», – йдеться в стратегії.

Читайте також: Росію чекає катастрофа: Павловський розповів, хто може замінити Путіна

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 15:41 :48