Новини » Політика 23 січня, 2019, 15:03
Політолог: Вибори на прифронтових територіях пройдуть спокійно
ZIK
ZIK

На прифронтових територіях вибори пройдуть спокійно, адже ЗСУ вже давно демонструють стабільність ситуації у регіоні. Водночас, сумнівно, що населення окупованої частини України масово кинеться брати участь у волевиявленні.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Валерій Клочок.

Він переконаний: на прифронтових територіях вибори пройдуть абсолютно спокійно. Адже Збройні сили України демонструють стабільність ситуації на лінії розмежування.

«Тому, чесно кажучи, я тут не бачу жодних загроз», – підкреслив Клочок.

У свою чергу британський та канадський політолог українського походження, спеціаліст з історії та політики незалежної України Тарас Кузьо додав: набагато гірше на цих територіях було під час виборів п’ять років тому. Адже тоді проходила більш небезпечна фаза загострення, а Україна, фактично, не мала підготованих Збройних сил.

«Сьогодні ж я погоджуюсь, що ЗСУ спроможні контролювати ситуацію. Тож, думаю, там буде спокійно», – зазначив Кузьо.

До того ж він зауважив: згідно соціологічних досліджень, там більш пасивний виборець.

«Та це завжди так було, окрім тих моментів, коли йшли фальсифікації. Однак, думаю, цього року буде продовження такого», – підкреслив політолог.

Водночас, Валерій Клочок зазначив: щоб жителі окупованих територій змогли проголосувати, мають змінити місце реєстрації і отримати підкріплення до тої чи іншої дільниці.

«Та, як на мене, сумнівно, що на території буде такий масований потік проукраїнськи налаштованого населення, яке проживає на окупованій території», – вважає Клочок.

Мовляв, не бачить причин, чому ті, хто сьогодні «схильний до існування в такому форматі», приїде на підконтрольну Києву частину України брати участь у виборах.

Як повідомлялось раніше, Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук розповіла, що законом виключається можливість ідея створення віртуальних виборчих округів для населення захоплених територій, адже є чітка прив’язка до місця реєстрації.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 16:14 :42