Новини » Події 23 січня, 2019, 19:55
Почесний патріарх Філарет розповів про роль церкви у радянський час
ZIK
ZIK

Саме церква підготувала радянське суспільство до розпаду СРСР.

Про це заявив предстоятеля УПЦ КП у 1992-2018 роках Філарет на Урочистій академії з нагоди свого 90-річчя, яку транслював телеканал ZIK.

Згадуючи свій життєвий шлях і служіння Богу, почесний патріарх ПЦУ Філарет підкреслив, що навіть у радянські часи церква відігравала позитивну роль в житті суспільства.

«Одного разу, ще в радянський час, я мав розмову з генералом армії. І він звинувачував церкву в тому, що вона є «п’ятою колоною» в Радянському Союзі. Безумовно, я заперечував цьому, нагадуючи про те, якою важливою була місія церкви під час Другої світової війни.

Але пізніше, коли розпався СРСР, я згадав цю розмову і дійшов до висновку, що військовий мав рацію. Адже саме церква підготувала радянське суспільство до розпаду Союзу», – впевнений патріарх Філарет.

Предстоятель УПЦ КП пригадує, що вже після розвалу Радянського Союзу під час спілкування з делегаціями інших іноземних церков священнослужителі часто не могли знайти спільне рішення та досягти компромісу.

«Я розумів, що їх цікавить не діалог та єдність церкви, а контакти з церквами Радянського Союзу, щоб через них впливати на пострадянське суспільство.

Відтак, наші делегації їздили на Захід, а їхні – приїздили до нас. І таким чином відбувалося промивання мізків людей з обох боків. І саме таким було завдання богословських діалогів тих часів, які насправді виправдали себе», – визнав патріарх Філарет.

Нагадаємо, сьогодні, 23 січня 2019 року, виповнилося 90 років від дня народження Святійшого патріарха Філарета.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:57 :47