Новини » Суспільство 23 січня, 2019, 11:25
Під час трансляції затемнення Місяця на нього впав метеорит
Скріншот
Скріншот

Спостерігачі місячного затемнення 21 січня вперше в історії зафіксували удар метеорита об поверхню супутника під час такої події.

Падіння метеорита виглядало як крихітний спалах, жовто-біла плямочка, яка з’явилася на місячній поверхні під час онлайн-трансляції, пише «Новое Время» з посиланням на New Scientist.

Один користувач Reddit висловив припущення, що це була дія метеорита, а інші досліджували записи затемнення для доказу цієї події. Спалах видно як мінімум в трьох різних відео.

Хосе Марія Мадьєдо з Університету Уельви в Іспанії підтвердив, що це дійсно падіння метеорита. Протягом багатьох років він і його колеги сподівалися спостерігати вплив метеорита на Місяць під час місячного затемнення, але це досить складно – удари місячного метеорита були зняті раніше, але не під час затемнення.

«У мене було відчуття, що ще буде час, коли це станеться», – говорить Мадьєдо.

Після затемнення програмне забезпечення автоматично визначило спалах в зображеннях, записаних декількома телескопами. Це допомагає підтвердити, що спалахи, які бачили спостерігачі відео в реальному часі, були не просто оптичними аномаліями на датчиках камери.

«Я був дуже, дуже щасливий, коли це сталося», – говорить Мадьєдо. Він зазначає, що спалах був досить яскравим і стався в той момент, коли затемнення саме по собі не було занадто яскравим, можливо, полегшуючи виявлення удару.

Хоча вчені ще формально не розрахували розміри космічного каменю, який зіткнувся з Місяцем, Мадьєдо вважає, що він важив близько двох кілограмів і був приблизно розміром з футбольний м’яч.

«Поєднання затемненої поверхні і великої кількості людей, що спостерігають за цим, значно підвищило ймовірність того, що спалах було помічено – і це нагадує нам про те, що Сонячна система все ще залишається дуже динамічним місцем», – говорить Роберт Мессі з Королівського астрономічного товариства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 23:30 :27