Новини » Політика 23 січня, 2019, 22:20
Олег Ярошевич розповів, хто започаткував схему з «євробляхами»
ZIK
ZIK

У великій кількості «євроблях» на українських дорогах винні, передусім, підприємці, які, знайшовши прогалину в законодавстві, почали зловживати такою можливістю.

Це зауважив лідер громадської організації «Авто Євро Сила» Олег Ярошевич у ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

Лідер руху пригадав, що автомобілі на іноземній реєстрації почали з’являтися у дуже великій кількості, починаючи з 2012 року.

«Саме тоді були внесенні останні зміни до Митного кодексу щодо транзиту й тимчасового ввезення автомобілів. Відтак, почали з’являтися схеми, зокрема на прикордонних територіях, адже там люди мали тимчасове посвідчення на проживання чи роботу за кордоном, а тому могли користуватися й автомобілем на іноземній реєстрації. До того ж такі авто були значно дешевшими і з гарним техоглядом», – зауважив Олег Ярошевич.

Згодом, пояснює активіст, такі схеми почали набувати популярності, й автомобілі стали з’являтися на території всієї України. Правоохоронні органи своєю чергою, розуміючи, що такий метод є напівлегальним, почали переслідувати і шантажувати водіїв.

«Поліцейські, знаючи про те, що колишня міліція заробляла на таких авто, так само перейняла ці схеми і почала затримувати власників «євроблях». І наша громадська організація з’явилася на піку, коли патрульна поліція дозволяла собі перевищувати повноваження. Тому ми, зібравши пул юристів, приїздили на допомогу тим людям, які дійсно в законному полі користувалися автомобілем і допомагали їм відстоювати свої права», – підкреслив Ярошевич.

На думку лідера організації, саме держава винна у тому, що українські водії сьогодні мають таку проблему. Утім саме винахідливі підприємці, знайшовши прогалину в законодавстві, почали зловживати такою можливістю.

«Я впевнений, що у великій кількості «євроблях» на українських дорогах винні, передусім, підприємці, які, чітко розуміючи складність українського законодавства, все ж знайшли в ньому шпаринку і в законному полі почали завозити на територію України іноземні авто», – визнав Олег Ярошевич.

Як повідомляли, СБУ викрила на систематичних хабарях при ввезенні «євроблях» головного інспектора одного з митних постів в Одеській області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:45 :08