Новини » Економіка 23 січня, 2019, 11:35
Найбільш інноваційні країни світу
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Південна Корея зберегла свою першість у Bloomberg Innovation Index 2019 року – завдяки вдосконаленням у галузі досліджень та освіти, Німеччина майже досягла паритету у щорічному рейтингу.

Bloomberg Innovation Index, який відбувається вже сьомий рік поспіль, аналізує десятки критеріїв з використанням семи показників, включаючи витрати на дослідження та розробки, виробничі можливості та концентрацію високотехнологічних публічних компаній, повідомляє Bloomberg.

Цьогорічний рейтинг був опублікований до Всесвітнього економічному форуму у Давосі (Швейцарія), на якому світові лідери обговорять майбутнє глобалізації, роль держави й те, як інновації допомагають країнам рухатися вперед.

Цього року Німеччина майже зрівнялася з шестиразовою чемпіонкою у сфері інновацій Південною Кореєю. Незважаючи на те, що Південна Корея очолила рейтинг 2019 року, її лідерство скоротилося частково через меншу кількість балів у патентній активності.

Швеція, Китай

Швеція, що опинилася на другому місці у 2018 році, опустилася на сьому сходинку. Патентна активність підвищила показники Китаю та Ізраїлю, який потрапив на п’яту сходинку. Країни Близького Сходу обійшли Сінгапур, Швецію та Японію.

Південна Корея, яка посіла перше місце у рейтингу, повинна отримати підтримку від нових інвестицій у стратегічні технології та регуляторну програму, яка заохочує створення стартапів, вважає Khoon Goh, керівник відділу досліджень Australia & New Zealand Banking Group Ltd. Проте, він бачить проблему у виході інновацій за межі «висококонцентрованих великих чеболів» або сімейних конгломератів.

Тимчасовий підйом

Зростання рейтингу Німеччини в інноваційному рейтингу Bloomberg є тимчасовим, оскільки найбільший експортер Європи бореться з нестачею кваліфікованих працівників та зміною імміграційної політики, вважає Юрген Міхельс, головний економіст Bayerische Landesbank. Країна повинна відточити свою стратегію у високотехнологічних секторах, включаючи такі галузі як дизельне паливо, цифрові комунікації та штучний інтелект, додав він.

Показники Китаю відображають дихотомію другої за величиною економіки світу: вона посідає друге місце у патентній діяльності, проте відстає від інших інноваційних лідерів у загальній продуктивності.

США піднялися на три місця та посіли восьму сходинку рейтингу, після того, як у минулому році вийшли з першої десятки. Швидший продуктовий цикл та посилення конкуренції змінює способи роботи менеджерів, згідно з презентацією американської фармацевтичної компанії Pfizer Inc., що була представлена на нещодавній конференції з питань охорони здоров’я.

У рейтингу 2019 році найбільше втратили свої позиції Туніс та Україна, які обидві вийшли з ТОП-50. Натомість, десять нових економік приєдналися до рейтингу найбільш інноваційних економік у 2019 році.

Об’єднані Арабські Емірати дебютували на 46-му місці. Бразилія знову потрапила до рейтингу, потрапивши на 45-е місце. Серед нових учасників рейтингу також фігурують одні з найбільших країн світу, що розвиваються: Індія, Мексика, В’єтнам та Саудівська Аравія. Південна Африка залишається єдиною країною південної Сахари, яка враховується у рейтингу.

У першу десятку країн потрапили:

 1. Південна Корея
 2. Німеччина
 3. Фінляндія
 4. Швейцарія
 5. Ізраїль
 6. Сінгапур
 7. Швеція
 8. США
 9. Японія
 10. Франція
   

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 02:25 :15