Новини » Політика 23 січня, 2019, 21:20
Нардеп Мосійчук назвав запобіжник від «фріків» серед кандидатів у президенти
ZIK
ZIK

Для того, щоб в Україні не було «фріків» серед кандидатів у президенти, потрібно збільшити розмір застави.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція Радикальної партії) Ігор Мосійчук.

Нардеп, відповідаючи на запитання глядачів щодо суми застави для кандидатів на пост Президента України, зазначив, що, на його переконання, сума є замалою, оскільки кошти вносять у більшості випадків не самі кандидати, а політичні сили.

«Для того, щоб у нас не було всіляких «фріків» серед кандидатів у президенти, яких уже назбиралося зо два десятки, і, думаю, що до 2 лютого включно назбирається ще така сама кількість… Щоб не було в нас таких «фріків», які насправді наберуть тисячу голосів, а будуть бігати телеканалами для того, щоб обгидити тих чи інших кандидатів, будуть продавати свою квоту в комісіях,… – потрібно розмір застави збільшити. Її все одно сплачує партія, і якщо кандидат не стає президентом, ці кошти залишаються державі», – вважає Ігор Мосійчук.

Гість програми також заявив, що період виборів – це період турбулентності парламенту, і в цей час буде складно знаходити консенсус навколо законопроектів. На його думку, ключовим законом, який має ухвалити ВРУ до парламентських виборів, має стати закон про вибори народних депутатів України – Виборчий кодекс, який парламентарі прийняли у першому читанні.

«Якщо ми говоримо про боротьбу з корупцією, то саме зміна виборчого законодавства і знищить основу корупції, тому що основою корупції є мажоритарна система виборів», – заявив Ігор Мосійчук.

Як повідомляли, 23 січня ще четверо політиків подалися до ЦВК, щоб зареєструватися кандидатами на вибори Президента. Зокрема подали документи лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, депутат-мажоритарник Дмитро Добродомов, екс-спікер Верховної Ради Олександр Мороз та заступник голови партії ВО «Свобода», депутат Львівської облради Руслан Кошулинський.

Нагадаємо, станом на 21 січня 2019 року було зареєстровано уже 12 кандидатів у президенти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:38 :26