Новини » Політика 23 січня, 2019, 16:24
Кузьо: Націоналісти мають шанси на парламентських виборах, але не президентських
ZIK
ZIK

Вчора, 22 січня, націоналісти підтримали висунення керівника секретаріату ВО «Свобода», віце-спікера Верховної Ради України VII скликання Руслана Кошулинського кандидатом на посаду президента України. Але він не має перспективи, адже українці є патріотами, а не етнічними націоналістами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив британський та канадський політолог українського походження, спеціаліст з історії та політики незалежної України Тарас Кузьо.

«Кандидат на посаду президента Руслан Кошулинський не має перспективи, бо в Україні парадоксом є те, що це країна, яка має один з найнижчих рейтингів націоналістичної сили в Європі. Тут швидше панує патріотизм, а не етнічний націоналізм, і це навіть видно з опитувань», – сказав Кузьо.

За його словами, коли українців питають, що вони думають про Росію, росіян чи російських лідерів, то близько 80 відсотків мають дуже негативну думку про Володимира Путіна і лише близько 20 відсотків про самих громадян Росії.

«Для мене – це є показником патріотизму, а не етнічного націоналізму. Тому я не думаю, що націоналісти мають шанс на президентських виборах, бо парламентські – це вже інше питання. Я називаю представників ВО «Свобода» націоналістами, але не думаю, що є велика кількість людей, яка їх підтримує. Адже в історії України був лише один раз, коли їх підтримали і вони потрапили у 2012 році до Верховної Ради. Тому тут більше панує патріотизм і це означає, що виборці, зокрема, і з Західної України, більше голосували за націонал-демократів, а не етнічних націоналістів», – зазначив він. 

Також його колега політолог Валерій Клочок розповів, що деякі націоналісти взагалі не підтримали похід Кошулинського на президентські вибори. Хоча заявлялося про велике об’єднання націоналістичних сил.

«Для мене вчора була дивною заява Кошулинського, адже я очікував побачити у тексті, наприклад, Білецького. Також там немає «Правого сектора» та інших націоналістів. Тому незрозуміло, де є об’єднання, адже бачимо лише «Свободу». Тому говорити про те, що вони йдуть об’єднано, наразі неможливо», – прокоментував Клочок.

Що стосується постаті самого Кошулинського, він зазначив, що соціологічні дослідження показали, що у Тягнибока взагалі немає шансів отримати принаймні хоч якийсь пристойний результат. Тому обрали іншого.

«Дуже добре, що Тягнибок знайшов у собі  сили переступити через власні амбіції і дати можливість спробувати комусь спробувати себе у цій президентській кампанії. Можливо, це додасть бали їхній політичній силі. Але у них схожа історія і з демократичною силою, хоча там не знайшли в собі сили висунути єдиного кандидата на пост президента. Тому що Гриценко, Садовий, Тимошенко пішли самі, Саакашвілі вивезли з України», – прокоментував політолог.

Нагадаємо, 22 січня 2019 року, в день 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР, об’єднані сили націоналістів підтримали висунення керівника Секретаріату ВО «Свобода», віце-спікера Верховної Ради України VII скликання Руслана Кошулинського кандидатом на посаду Президента України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:45 :39