Команда фільму про Василя Стуса затвердила назву стрічки

Зйомки художнього фільму «Стус» про українського поета-дисидента Василя Стуса. Фото: day.kyiv.ua

Кінокартина про Василя Стуса, що створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно, матиме назву «Заборонений».

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

Рішення про відмову від імені поета в назві було прийняте через те, що творча група розглядає кіно не лише як біографію конкретної людини, а й як образ часу і уособлення боротьби з режимом.

«Наш фільм розкриє на великому екрані тему українського десидентства. Сподіваємось, що наші колеги знімуть ще не один фільм про цих людей, адже ми знаємо про їхні долі так мало!», – зазначив режисер фільму Роман Бровко.

Картина розповідає про останні роки життя Василя Стуса, про його боротьбу з системою та про спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю.

Значна частина сюжету розгортається у в’язниці, коли до поета приїжджає агентка КДБ, яка намагається тиснути на нього не силою, а психологічно, тривалими розмовами, у яких вона неймовірно майстерна.

Авторами сценарію є Артемій Кірсанов та Сергій Дзюба, продюсером – Артем Денисов. Головні ролі у стрічці виконують Дмитро Ярошенко, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Віталій Салій.

У прокат фільм «Заборонений» вийде восени 2019 року. Наразі картина перебуває на стадії постпродукції, тривають перемовини щодо дати релізу.

Нагадаємо, у Деpжкiно назвали забоpоненi у 2018 pоцi фільми.

загрузка...
загрузка...
Loading...