Новини » Суспільство 23 січня, 2019, 21:56
КМДА хоче зробити для дітей із київською реєстрацією пріоритетний вступ до садочків
ZIK
ZIK

Столична влада запроваджує систему, аби маленьким киянам було легше потрапити до комунальних дитячих садків. Новації запрацювали з 1 січня 2019 року, і тепер у пріоритеті діти, які мають київську реєстрацію і навчатимуться там безкоштовно.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

В одному з комунальних садочків міста Києва директор Лариса Яременко розповіла, що зі 137 зарахованих дітей 116 є киянами. Загалом же у садочках інформацію про місце реєстрації збирали хіба що з цікавості. Адже головним правилом прийому була електронна черга. Але нещодавно в системі запису до садків з’явилось повідомлення: «Просимо вас перевірити статус реєстрації дитини в особистому кабінеті».

Усе через новації від міської адміністрації. Там кажуть, що настав час потурбуватися про місцевих. Бо малеча роками стоїть у черзі й потрапити до безкоштовного садочка не може. Тому з 2019 року кияни отримають пріоритет.

«Уся сфера дошкільної освіти фінансується за рахунок місцевого бюджету. Зрозуміло, що влада як розпорядник коштів, які належать громаді, в першу чергу, має захищати київську громаду», – прокоментував радник заступника голови КМДА Андрій Мирошниченко.

Тим, хто мешкає, наприклад, у передмісті, у КМДА пояснили: якщо працюєш і платиш податки до столичної скарбниці – зможеш прилаштувати дітей у садочок безкоштовно. Щоправда, малечу приймуть, якщо матимуть місця. Усі інші будуть змушені оплачувати навчання.

«Така людина платитиме або самостійно, або за рахунок місцевих бюджетів, де ця особа зареєстрована. В комунальних садочках сьогодні норматив становить 2500 гривень», – додав Андрій Мирошниченко.

У Міносвіти старань місцевої влади не оцінили і надіслали лист, в якому зазначено, що відповідно до рішення Конституційного Суду, «безоплатність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає можливість здобуття освіти в державних і комунальних навчальних закладах без внесення плати у будь-якій формі».

Чому хтось має бути у пріоритеті – не розуміє й адвокат Віталій Собкович.

«Можуть бути кияни, які зареєстровані, які здають житло, за яке офіційно нічого не сплачують, і вони будуть казати, що діти тут зареєстровані і нехай наші діти будуть в першій черзі», – зазначив адвокат Віталій Собкович.

На такі нововведення відреагували і самі мешканці, наприклад, пані Олена, мама двох діток, каже: якщо малечу і віддаватиме, то лише до приватного садочка.

«Я свого часу працювала в дитячому садку, і 30 дітей на одного вихователя є забагато. Тому що він не в стані простежити і приділити всім увагу», – розповіла мама двох дітей Олена.

Такі садочки теж зможуть долучитися до змін. У КМДА ж запевняють, що готові долучитися до допомоги для дітей киян, які ходять і до приватних садків. Компенсувати сповна чи частково –ще не вирішено. А ті, хто вже відвідують садок, можуть зітхнути з полегшенням.

«Діти, які зараховані до дитсадочка до 1 січня, їх взагалі ця ситуація не стосується», – зазначила директор дитсадка Лариса Яременко.

Юристи ж упевнені, що невдоволені пріоритетністю киян, будуть новації оскаржувати. Як у Тернополі, де відповідна програма запрацювала ще раніше. Але вже стала предметом судових розбірок.

Нагадаємо, в Чернівецькій області у двох дошкільних навчальних закладах запровадили карантин через ГРВІ.

Олена Лоскун, Віталій Воротняк, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:46 :28