Новини » Політика 23 січня, 2019, 18:24
Капіталізм для обраних, – експерт охарактеризував економічну модель України
ZIK
ZIK

Є такий термін кроні-капіталізм. Це означає капіталізм для своїх, де обрана група людей в силу різних обставин і в силу перерозподілу ресурсів починає жити набагато краще від усіх інших людей. От у нас це кристалізувалося у поняття олігархату. Тому в нас не той капіталізм, який є в нормальних розвинених країнах.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт з енергетичних питань Андрій Герус.

Гість програми, відповідаючи на питання ведучого, яка Україна держава – соціалістична чи капіталістична, зазначив, що спершу потрібно чітко визначити поняття соціалізм і капіталізм:

«У класичному розумінні соціалізм – це коли діє певна солідарна система в освіті, коли усі платять податки й освіта безкоштовна. Коли солідарна система в медицині, де всі також платять податки і медицина безкоштовна. Тобто тут є колективні нотки співфінансування. Індивідуалізм не сильно вирізняється.

А капіталізм у класичному розумінні – це сильна система стимулів. Тобто хто краще працює, той більше заробляє. Ці стимули достатньо справедливі», – каже Андрій Герус.

Він додав, що капіталістичні країни завдяки своїм правильним економічним стимулам досить добре себе почувають і є найуспішнішими країнами на сьогоднішній день.

«Наприклад, Швеція, Данія і Норвегія. Вони стоять на поєднанні систем соціалізму і капіталізму. Іноді їх називають соціалістичними країнами, але в чистому вигляді вони не є такими. Капіталістичні країни є найуспішнішими на сьогоднішній день», – зауважив гість програми.

А от щодо України, Андрій Герус пояснив, що за останні 20 років Україна також характеризується проникненням капіталізму. Однак це нетиповий для розвинених країн капіталізм.

«Є такий термін – кроні-капіталізм. Це означає капіталізм для своїх. Де обрана група людей в силу різних обставин і в силу перерозподілу ресурсів починає жити набагато краще від усіх інших людей. Фактично всередині країни приймаються такі рішення, що 99% людей стають відносно біднішими, а 1% стає відносно багатшим.

От у нас це кристалізувалося у поняття олігархату. Декілька десятків людей сконцентрували у нас понад третину ВВП. Тому в нас не той капіталізм, який є в нормальних розвинених країнах. В Україні капіталізм будується на перерозподілі», – підкреслив експерт з енергетичних питань Андрій Герус.

Нагадаємо, раніше Андрій Герус пояснював, у чому полягають недоліки монетизації субсидій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 21:54 :47