Новини » Політика 23 січня, 2019, 23:57
Грищенко констатував – тепер про Україну у світі знають всі
ZIK
ZIK

На відміну від 90-их років, тепер у світі про Україну знають всі, від таксиста до продавця в магазині. Водночас, бачення України не завжди зі знаком плюс.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив міністр закордонних справ України (2003-2005, 2010-2012рр.) Костянтин Грищенко.

За словами пана Грищенка, цілком природно, що зараз Україні приділяють менше уваги, ніж в 2014 році, але принаймні світ знає про нас.

«Якщо в 90-ті роки всі скаржились, що про Україну мало знають у світі, багато не знали де вона і що це таке, чи це частина Росії, то тепер знають всі. З ким би не розмовляв, де б не знаходився, хоч побіжно, але знають, від таксиста до продавця в магазині. Водночас, бачення України не завжди зі знаком плюс, але точно краще ніж щодо наших сусідів. Україна сприймається зараз більше позитивно, хоча, звичайно, згадують корупцію і інші негаразди», – зазначив Грищенко.

За його словами, звісно, коли в Україні були найбільші загострення і втрати життів, коли виникала загроза самому її існуванню, тоді і уваги було більше, як від політиків так і від пересічних громадян будь-якої європейській країни. В силу того, як ситуація почала втрачати ту гостроту, яка була в 2014-2015роках, увага почала знижуватися.

«В цей час події в Сирії, Іраку, боротьба щодо майбутнього Ірану і персона Дональда Трампа, який забирає в США 80% всієї уваги кожного дня, витіснили Україну з топових новин. Все це призвело до того, що Україна на тлі невдоволення всередині країни виглядає прийнятною з точки зору зовнішнього спостерігача», – пояснив екс-міністр.

Разом з цим, дипломат переконаний, що нам не потрібно так багато перейматися, чи думають про нас у світі, головне, щоб ми думали про себе всередині країни і нам було комфортно від того, що ми думаємо.

«Хотів нагадати одну історію, коли в 1993 році в Україні була тимчасово повірена Швейцарії, на одному з прийомів вона підняла тост і побажала Україні бути настільки забутою, як і Швейцарія. Я думаю, що це не погане побажання», – підсумував гість програми.

Нагадаємо, що 22 січня розпочалася 49-та щорічна сесія Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Давосі. Тема форуму: «Глобалізація 4.0: Формування глобальної архітектури в столітті четвертої індустріальної революції».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:45 :13