Новини » Світ 23 січня, 2019, 17:33
Грузію та НАТО непокоять нарощування армії Росії на Чорному морі, – Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Північноатлантичний альянс і Грузія занепокоєні нарощуванням Росією свого військового потенціалу в регіоні Чорного моря.

Про це заявив у середу генсек НАТО Єнс Столтенберг,повідомляє Інтерфакс-Україна.

«НАТО і Грузія поділяють занепокоєння через нарощування Росією військового потенціалу в регіоні Чорного моря», – сказав він під час спільної прес-конференції в Брюсселі з президентом Грузії Саломе Зурабішвілі.

«Ми підсилюємо наше співробітництво на морі, включаючи навчання берегової охорони Грузії, більше взаємодії між військово-морськими силами НАТО і Грузії, а також між об’єднаним центром морських операцій Грузії та морським командуванням НАТО», – зазначив він.

При цьому генсек Альянсу знову заявив про підтримку з боку НАТО територіальної цілісності Грузії та закликав РФ відкликати визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії і вивести звідти своїх військових.

Крім цього, Є.Столтенберг заявив, що під час зустрічі із С.Зурабішвілі в середу сторони домовилися продовжувати працювати над вступом Грузії до НАТО.

Генсек назвав Тбілісі «унікальним» партнером Альянсу та нагадав, що Грузія в березні 2019 року прийме у себе спільні з НАТО військові навчання.

«Ми також схвалюємо успіхи, яких ви домоглися з проведенням реформ, включаючи більш ефективні інститути у сфері оборони та безпеки й модернізацію збройних сил. Я закликаю вас продовжувати слідувати цим шляхом і схвалюю вашу прихильність завданню відповідати орієнтиру НАТО – витрачати 2% ВВП на оборону», – додав Є.Столтенберг.

Як повідомила прес-служба президента Грузії, С.Зурабішвілі, у свою чергу, зазначила, що «інтеграція до євроатлантичних структур є головним зовнішньополітичним пріоритетом Грузії, і в цьому напрямі ми добиваємося хороших результатів, що проявляється в зміцненні обороноздатності та збройних сил нашої країни».

«Грузія є не лише надійним партнером НАТО, але й дієвим. Ми іноді робимо більше ніж країни члени Альянсу, наприклад, щодо вимоги витрачати 2% ВВП на оборонну сферу і 20% військового бюджету на закупівлю та модернізацію озброєння», – сказала С.Зурабішвілі.

За її словами, «у Грузії очікують ухвалення рішення про її вступ до НАТО».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 15:42 :10