Новини » Економіка 23 січня, 2019, 13:37
Гройсман представив оновлений план дій щодо децентралізації
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував оновлений план дій з продовження децентралізації.

Як зазначив глава уряду, до нього увійшли 7 основних завдань, повідомляє Укрінформ.

«Це затвердження нової територіальної основи, яка буде повністю самодостатньою з точки зору фінансування. Погодьтеся, що маленька громада не може утримувати садочок або школу, але коли вони об’єднуються, то можуть це робити», - сказав він.

«Для мене ця реформа є особливою, 1 квітня 2014 року, обіймаючи посаду в уряді Яценюка, я ініціював відповідний план дій щодо впровадження реформи децентралізації в Україні, який Кабінет міністрів та Прем’єр-міністр Яценюк підтримали. Підтримав Президент Порошенко. І він дає результати», – наголосив Гройсман.

Так, за даними глави уряду, нині в Україні 876 громад вже об’єдналися, будуються дитячі садочки, школи, лікарні, дороги, місця проведення дозвілля.

Гройсман зазначив, що децентралізація – це саме та реформа, ефективність та важливу роль якої у контексті розвитку країни визнає не тільки українська влада, а й міжнародні партнери нашої держави.

Додамо, 5 грудня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував нову хвилю реформи децентралізації тривалістю 600 днів, починаючи з січня 2019 року. Він зауважував, що ця хвиля передбачає ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації місцевого самоврядування, підвищення спроможності територіальних громад, покращення їх економічного розвитку, розвиток місцевої демократії, зокрема законодавче врегулювання питання проведення місцевих референдумів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 22:25 :05