Новини » Економіка 23 січня, 2019, 15:42
Чиновниця Київської облради пояснила причини постійного зростання тарифів на комунальні послуги

У нашому світі дорожчає все. Така ж ситуація і у водоканалів та тепловиків – вони живуть у країні зі значними інфляційними процесами.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK наголосила голова бюджетної комісії Київської облради Ольга Бабій.

«Син недавно каже мені, щоб я давала йому на лаваш не 10 гривень, а 12, бо той на 2 гривні подорожчав. У нашому світі дорожчає все. У нас не найкраща економічна ситуація. Але така ж ситуація і у водоканалів та тепловиків – вони не з Марсу подають нам воду і тепло», – наголосила експерт.

Вона зауважила, що, наприклад, у тариф на водопостачання входить вартість електроенергії, зарплати працівників водоканалу, податки, паливно-мастильні матеріали та інше.

«От ви кажете дружині: тримай 20 гривень і звари мені борщу. А одного разу вона приходить і каже: вибач, але тепер борщ буде без м’яса та буряка, але це вже не борщ. Тож коли ми повертаємось до якості послуг, маємо розуміти, що водоканали і тепловики живуть у країні зі значними інфляційними процесами», – пояснює Ольга Бабій.

З її слів, за останні 5 років офіційна інфляція перевищила позначку у 100%, а на цей рік у державному бюджеті вона передбачена на рівні 7,4%.

«Ми вже зараз маємо чесно сказати людям, що тарифи виростуть на 8%. За останні п’ять років обсяги споживання лише води зменшилися на 15%. Це нормальна реакція на зростання тарифу – люди економлять. Але ми маємо розуміти, що чим меншим буде споживання, тим більше зростатиме тариф», – зауважила чиновниця.

Нагадаємо, у грудні У Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №9406 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги".

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 16:11 :25