Новини » Суспільство 23 січня, 2019, 9:27
Чорна діра у центрі Чумацького Шляху націлилась на Землю – відсилає струмінь
Галактика Чумацький Шлях. Фото: pixabay.com
Галактика Чумацький Шлях. Фото: pixabay.com

Вчені розглянули викиди від надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху і виявили, що вузький промінь випромінювання від них спрямований прямо до нас.

Це означає, що чорна діра орієнтована досить дивно, як ніби вона лежить на боці, пише «Новое Время» з посиланням на Science Alert.

Використовуючи інтерферометрію з неймовірно довгими базами, тобто з довжиною хвилі 3.5 міліметра і частотою 86 GHz, команда астрономів за допомогою комп’ютерного моделювання змогла «зазирнути» всередину щільної хмари плазми, пилу і газу, яке оточує чорну діру Sgr A * в центрі Чумацького Шляху.

«Галактичний центр сповнений матерії навколо чорної діри, яка діє як матове скло, через яке ми повинні дивитися», – сказав астрофізик Едуардо Рос з Інституту радіоастрономії імені Макса Планка в Німеччині.

Дослідження показало, що радіовипромінювання Sgr A * виходить з меншої області, ніж вважалося раніше. Велика частина виходить з невеликої симетричної області- 300-мільйонної частини градуса нічного неба. А так як чорні діри самі по собі не випромінюють нічого, що ми могли б виявити за допомогою існуючих приладів, спостережуване випромінювання має два можливих пояснення.

Читайте також: Мандрівник у часі показав відео з 2120 року

«Це може говорити про те, що її радіохвильове випромінювання виробляється не всередині джета, а в диску з газу і пилу, що оточує діру. Жоден інший об’єкт не поводиться подібним чином. Альтернативне пояснення – її викиди спрямовані прямо на нас», – розповідає Сара Іссаун Університету Радбуда в Нідерландах.

Активні чорні діри оточені хмарою матерії, яка падає в діру, як вода в злив. Коли матерія поглинається чорною дірою, вона викидає струмені частинок з полюсів ротації зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Таким чином, на нас може бути спрямована релятивістський струмінь (джет) Sgr A *.

Оскільки Земля знаходиться в площині галактики, напрямок струменя в нашу сторону означав би, що чорна діра орієнтована досить дивно, як ніби вона лежить на боці. Але така ситуація в принципі можлива.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 18:48 :18