Новини » Політика 23 січня, 2019, 20:07
Чому за підкуп не карають самих виборців, – поміркував політолог
ZIK
ZIK

Якщо виборець бере якісь товари чи послуги, але в нього залишається вибір, тобто він може проголосувати або ж ні, то вважати це підкупом не слід.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Валентин Гладких.

Гість програми вважає, що до виконавців таких порушень виборчого законодавства потрібно ставитися максимально жорстко, оскільки тоді їхні «послуги» коштуватимуть дорожче, і їхня «діяльність» стане менш рентабельною, отож, поменшає охочих робити такі кроки.

«Але є велика проблема – це доведення складу злочину», – акцентував експерт.

Валентин Гладких наголосив, що в його розумінні підкуп виборця відбувається тоді, коли людина відмовляється від свободи свого волевиявлення, отримавши матеріальну або нематеріальну винагороду, і коли, водночас, існують методи, які дозволяють перевірити, чи сторони виконали взяті на себе зобов’язання.

«Якщо людина бере якісь послуги, товари тощо, але в неї залишається «люфт», тобто може проголосувати або може не проголосувати, то вважати це підкупом я не ризикнув би. Якщо, взявши гречку чи відвідавши концерт, я не беру на себе зобов’язання віддати свій голос за того кандидата, від якого я це отримав, це я не вважаю підкупом», – сказав Валентин Гладких.

Нагадаємо, як заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, більшість кандидатів у президенти України виготовляють і поширюють агітаційну продукцію незаконно. Він запевнив, що Національна поліція готова дати охорону всім кандидатам у президенти. Міністр внутрішніх справ України також заявив, що правоохоронці будуть жорстко реагувати на ознаки підкупу виборців на виборах-2019.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:44 :55