Новини » Політика 23 січня, 2019, 16:49
Баганець: Луценко як генпрокурор немає права давати політичні оцінки
ZIK
ZIK

У законі України прописані повноваження генерального прокурора. Серед пунктів є той, що забороняє йому займатися політичною діяльністю.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив адвокат Олексій Баганець.

«Я думаю, що в інтерв’ю із Гордоном Луценко наговорив багато непотрібного. Він розмовляв злодійським жаргоном, не давав оцінку по конкретних провадженнях», – зазначає експерт.

Луценку не вдається говорити про юридичні тонкощі, звертає увагу Олексій Баганець.

«Краще, коли замість нього про це говорять його заступники, які є фахівцями. Луценко – не експерт, тому йому не потрібно розповідати, наприклад, про кримінальні ознаки дій Медведчука. Луценку можуть не подобатися люди, але він немає права давати будь-яку оцінку тому чи іншому політику», – наголошує експерт.

Баганець вважає, що Луценко більш переймається політичним майбутнім, аніж дає оцінку результатам роботи на цій посаді

«Є 19 стаття Конституції України, де чітко написано, що орган влади і його посадові особи мають діяти в межах повноважень на підставі законів України. Крім того, є закон про прокуратуру, де прописані повноваження генпрокурора. У ньому йдеться про те, що йому заборонено займатися політичною діяльністю. Теоретично, проти Луценка можна позиватися до суду», – каже Олексій Баганець.

Журналіст Олег Єльцов зізнається, що складно спрогнозувати, що далі чекає Юрія Луценка у його кар’єрі.

«Раніше він говорив, що піде з посади після виборів. Та обіцянки політиків – це дуже ефемерна річ. Луценко – політик, який цього навіть не заперечує. На мою думку, він дуже перспективний політик», – зазначає журналіст.

Та чи залишиться Луценко на посаді, залежить від результатів президентських і парламентських виборів, наголошує Олег Єльцов.

«Все залежить від того, яке місце Луценко знайде собі у політичній тусовці. Я думаю, що він не збирається покидати політику, особливо зважаючи на його досвід. Якщо піде нинішній президент, Луценко, як член команди Порошенка, теж піде з посади», – додає журналіст Олег Єльцов.

Також нагадаємо, що раніше Луценко повідомив, коли назве замовника вбивства Гандзюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:23 :11