Новини » Політика 23 січня, 2019, 16:21
Баганець: Коли у нас змінюється генеральний прокурор, щоразу змінюються і підходи
ZIK
ZIK

Коли у нас змінюється генеральний прокурор, щоразу змінюються і підходи ГПУ до організації роботи органів прокуратури. Ба більше! Практично кожному постревлюційному генпрокурору можна дорікнути тим, що з його приходом ситуація в органах прокуратури лише погіршувалась.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів заступник генерального прокурора України (у 2014-2015 роках) Олексій Баганець.

Він висловив переконання, що часта зміна генпрокурорів є однією з причин, чому досі не розслідувані злочини проти Майдану та чому не завершенні розслідування щодо Януковича та його оточення.

«Однією з причин такої неефективності є те, що у нас систематично мінялись генеральні прокурори. Відповідно змінювались і підходи Генеральної прокуратури до організації роботи органів прокуратури», – пояснив екс-заступник генпрокурора.

Окрім цього він зауважив, що кожному постреволюційному генпрокурору – окрім Махніцького, який очолював ГПУ доволі недовго – можна дорікнути тим, що з його приходом ситуація в органах прокуратури лише погіршувалась.

«Відповідно погіршувалась ситуація з організацією роботи щодо боротьби зі злочинністю та захистом прав і свобод громадян. Таке погіршення пов’язане з тим, що основної вимоги до кандидата на пост очільника ГПУ – професійної – дотримано не було», – пояснив Олексій Баганець.

А вінцем розвалу органів прокуратури він вважає зміну закону про прокуратуру під Юрія Луценка та його вимоги для того, щоб він міг завести в Генпрокуратуру свою команду.

«Вдумайтесь, у нас 2 або 3 головні прокурори області – колишні міліціонери. Будучи у Брюсселі, я задавав питання місцевим правоохоронцям, чи у них таке можливо. Вони це заперечили, бо поліцейський і прокурор – це зовсім інше», – розповів експерт.

Як повідомлялося, Юрій Луценко запевнив, що назве прізвище замовника вбивства Катерини Гандзюк, як тільки слідство СБУ визнає кількість доказів достатньою, а прокурор підпише підозру. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:39 :55