Новини » Політика 23 січня, 2019, 16:31
Баганець: ФСБ чи ФБР могли бути зацікавлені у дискредитації президента Кучми
ZIK
ZIK

Якби майор Мельниченко тоді діяв за інструкцією, в рамках співпраці ФСБ РФ, то після закінчення подій, вбивства Гонгадзе, поїхав би у Росію. Однак сьогодні Мельниченко в США. До того ж в одному із інтерв’ю він розповів про те, як проходив стажування в американців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив адвокат, заступник Генпрокурора 2014-2015 років Олексій Баганець.

«Я не думаю, що Мельниченко саме зараз комусь потрібний в США. Гордон питав Луценка, хто на його думку міг провести спецоперацію по прослуховуванню кабінету Кучми. Генпрокурор заявив, що це організувало ФСБ РФ, щоби компрометувати тодішнього президента України. Адже він взяв твердий курс на європейський розвиток держави», – переповідає адвокат.

Однак, на думку Олексія Баганця, майор Микола Мельниченко міг діяти в інтересах іншої держави.

«Я вважаю, якби майор Мельниченко тоді діяв за інструкцією і в рамках співпраці ФСБ, то після закінчення подій, він ховався б у Росії. Та вийшло все навпаки. Він ховався у США», – наголошує Олексій Баганець.

Крім того, Микола Мельниченко давав інтерв’ю. Начебто напередодні касетного скандалу в Україні, він проходив стажування в організації, яким керували спеціалісти ФБР США, каже заступник Генпрокурора 2014-2015 років.

«В США Микола Мельниченко проходив інструктаж, тренування. Тому я більше схиляюся до того, що він міг працювати по замовленню американців, але це лише моя точка зору», – підкреслює Олексій Баганець.

Водночас журналіст Олег Єльцов вважає, що у справі вбивства Гонгадзе порушено дуже багато чужих інтересів.

«Це надто заплутана справ. Вона мала величезні наслідки для України, навіть у міжнародному масштабі. Я схиляюся до тієї думки, що записи в кабінеті Кучми робило ФСБ. Треба подивитися, кому це вигідно», – каже журналіст.

Ми тоді рухалися в бік ЄС і НАТО, подалі від Митного союзу, зазначає Олег Єльцов.

«Росіяни могли записувати розмови в кабінеті Кучми. Далі американці якось переграли, а тому Мельниченка привезли в США. Кучма ліг під Путіна. Він був збентежений ситуацією, дивно діяв. Я був абсолютно переконаний, що до вбивства Гонгадзе був прив’язаний саме він. Бо фальсифікації, слідчі Кравченка, прокуратура – все вказувало на те, що кінці намагалися сховати у воду. Мабуть, вони так хотіли допомогти «баріну». Припускаю, що тоді американці взяли все під свій контроль, і, врешті решт, прийшов проамериканський кандидат», – додає журналіст Олег Єльцов.

Нагадаємо, що раніше, в ефірі одного з телеканалів Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе може бути завершене через місяць, якщо слідство отримає оригінали плівок Мельниченка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:16 :17