Новини » Суспільство 23 січня, 2019, 15:10
Адвокат: В ГПУ досі нема доказів, що Кучма давав вказівки знищити Гонгадзе
ZIK
ZIK

«Плівки Мельниченка», які могли б бути доказами у справі вбивства Гонгадзе, досі не потрапили до рук Генеральної прокуратури України. А тому досі незрозуміло, на який пристрій була записала розмова із колишній президентом України Леонідом Кучмою, та яким був зміст самого діалогу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив адвокат, заступник Генпрокурора 2014-2015 років Олексій Баганець.

«Я майже повністю погоджуюся з висновками Генерального прокурора у тій частині, де він каже, що в матеріалах кримінального провадження за фактом вбивства Гонгадзе ні на початковому етапі, ані через десяток років не було достатніх доказів, які б свідчили про те, що тодішній президент Кучма давав вказівки умисне знищити журналіста», – каже Олексій Баганець.

Також не було встановлено на початковому етапі слідства, який технічний засіб застосували для зняття інформації у кабінеті тодішнього президента України, наголошує заступник Генпрокурора 2014-2015 років.

«Версія Мельниченка про те, що він записував інформацію на японський диктофон, який він заклав під диван в кабінеті Кучми, технічно експертами тоді не була підтверджена. Зараз, зі слів Луценка, я зрозумів, що вони так і не одержали ні звукозаписуючий пристрій, ані оригінали аудіозаписів», – зазначає Олексій Баганець.

З плином часу досі не встановлено, чи тоді можна було технічно проводити такі записи у кабінеті Кучми, пояснює  адвокат.

«Це був пристрій? Чи, можливо, стаціонарна система, якою знімалася інформація у кабінеті Кучми?», – додає заступник генпрокурора 2014-2015 років.

Нагадаємо: раніше у Генпрокуратурі заявили, що на причетність до вбивства Гонгадзе перевіряються вищі посадові особи України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 15:55 :56