Новини » Події 22 січня, 2019, 12:21
Загрози від Росії: українці та поляки у Львові обговорюють створення військ тероборони

У Львові розпочала роботу Міжнародна конференція на тему: «Війська Територіальної оборони в Україні та Польщі: стан та перспективи», участь у якій беруть експерти з організації територіальної оборони Польщі, офіцери Генерального штабу ЗС України, фахівці сфери державного управління.

Про це 22 січня повідомив кореспондент IA ZIK.

Представник Польсько-української фундації Даріуш Марциняк зазначив, що створення військ територіальної оборони актуальне для Польщі і для України. Створення таких військ у Польщі було певною мірою реакцією на російську агресію в Україні. Була думка, що збройних сил замало, щоби захищати всю територію Польщі у випадку агресії такого типу, як це відбувалося на Донбасі.

«У 2016 році у Польщі розпочалося створення нового роду військ, яких до цього часу у нас не було. Цей процес триватиме ще наступні декілька років. Це також актуально для України, де триває напрацювання концепції щодо військ територіальної оборони. Буде цікаво обмінятися досвідом, думками, концепціями, щоб це було якнайкраще для безпеки кожної із наших країн», – зазначив Даріуш Марциняк.

«Ідея така, що ці війська мають бути розташовані по усій країні, вони опираються на добровольців – людей, які добровільно хочуть піти на військову службу і захищати свою територію, на якій вони живуть. Вони у Польщі вже залучаються у різних ситуаціях – не тільки у ситуації військового вторгнення, а й у інших ситуаціях, коли потрібна підтримка збройних сил. Наприклад, була ситуація, коли зникла дитина десь у лісі – був проведений розшук і були залучені підрозділи військ територіальної оборони з цієї території. На сьогодні у Польщі війська територіальної оборони налічують 10-12 тис. людей. За концепцією, має бути близько 50 тис. солдатів по всій Польщі», – розповів польський експерт.

Начальник відділу, заступник начальника управління територіальної оборони Генерального штабу ЗСУ Володимир Мельник погодився, що питання створення військ територіальної оборони важливе для Польщі і для України в умовах існуючої збройної агресії проти України. На сьогодні моделі побудови територіальної оборони Польщі та України дуже схожі, тому важливо обмінятися досвідом, визначитися із подальшими напрямками будівництва військ територіальної оборони.

«Згідно із законодавством, територіальна оборона – це система загальнодержавних і воєнних заходів, які здійснюються в особливий період за рішенням Верховного Головнокомандувача ЗСУ. Резерви створені. До виконання завдань територіальної оборони залучаються військові формування, правоохоронні органи України. Ми готові прийняти усіх, хто за станом здоров’я, морально-діловими якостями придатний до військової служби, для служби в резерві військ територіальної оборони», – зазначив В.Мельник.

З його слів, Україна вже застосовувала війська територіальної оборони у 2014-2015 р. Зараз розроблено законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо керівництва територіальною обороною. Цей законопроект розподіляє органи управління територіальною обороною, закріплює повноваження за ними, повноваження посадових осіб щодо керівництва територіальною обороною. «У зв’язку із подіями в Азовському морі розглядаємо питання формування територіальної оборони морського простору. Сподіваємося, Верховна Рада розгляне і схвалить цей законопроект, який надзвичайно важливий», – повідомив В.Мельник.

«Виконуючи завдання на Донбасі у складі спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та розмежування сторін, безпосередньо довелося спілкуватися з офіцерами РФ, які входили на той час до спільного центру. Хочу сказати, що противних у нас мотивований, сильний і ніяких сумнівів щодо їх дій, якщо накаже Путін, не буде. Тому тільки сильні збройні сили, тільки потужна армія можуть зупинити агресора. Тільки очікування Путіним великих втрат можуть його зупинити. Окрім сили, він нічого не розуміє», – підсумував представник Генштабу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:46 :45