Новини » Світ 22 січня, 2019, 16:32
Яхно пояснила, що таке план «Б» від Терези Мей
ZIK
ZIK

План «А» прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей щодо виходу країни із Європейського союзу був надто м’яким. Водночас нещодавно напрацьований план «Б» передбачає, що вносити свої пропозиції зможуть і парламентарії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорила політолог Олеся Яхно.

«План «А» – серединна позиція, яку зайняла Тереза Мей. Це вихід із Європейського союзу, однак доволі м’який у порівнянні із погодженим документом, який вийшов на понад п’ятсот сторінок», – каже політолог.

Насправді щодо Brexit склалася дуже дивна ситуація, коментує Олеся Яхно.

«Прихильники і критики Brexit однаково не підтримують угоду. Перші вважають, що вона все ж надто прив’язує Великобританію до Європейського Союзу. А ті, хто проти, аргументують свою позицію, опираючись на кордон із Північною Ірландією», – зазначає Олеся Яхно.

До слова, оцінку ситуації в Північній Ірландії дав і генеральний директор інформагентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко. Він зазначив, що можливим сценарієм є морський контроль перевезень між Лондоном та ірландським Белфастом.

Водночас Олеся Яхно зізнається: варіантів розвитку подій у Великобританії може бути безліч.

«Чим відрізняється План «Б» Терези Мей? Згідно нього, тепер можуть вносити свої пропозиції і парламентарії. Це означає, що може статися все що завгодно: від дострокових виборів до повторного референдуму», – вважає політолог.

Також Олеся Яхно наголошує, що вся ситуація – дуже складна і може мати довгострокові наслідки.

«Я вважаю, що будь-яке рішення у цій ситуації можливе. Адже ніхто не хоче брати на себе політичну відповідальність, розуміючи ймовірні довгострокові наслідки. Я не знаю, чи вибух автомобіля у Північній Ірландії пов'язаний із Brexit і можливою зміною правил. Але ситуація складна і може розвиватися в будь-який бік», – додає політолог.

Нагадаємо, що у північноірландському місті Лондондеррі ввечері 19 січня вибухнув автомобіль. Як повідомлять ЗМІ, ніхто не постраждав.

Поліція підозрює, що вибух автомобіля організувала «Нова Ірландська республіканська армія».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:53 :50