Новини » Світ 22 січня, 2019, 9:00
Вибори у Туреччині: понад 6000 зареєстрованих виборців старше 100 років
Вибори в Туреччині. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Вибори в Туреччині. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Опозиційні партії Туреччини заявляють, що влада маніпулює списками виборців, вносячи туди людей, які вже померли, або яких ніколи не існувало.

Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на ВВС.

Республіканська народна партія (CHP) і Народна демократична партія (HDP) стверджують, що незвичні списки виборців вони виявили в основному в регіонах, де правляча Партія справедливості та розвитку програла із невеликою різницею голосів на попередніх виборах.

CHP каже, що є більш ніж 6000 зареєстрованих виборців старше 100 років, багато з яких нібито старші, ніж офіційно зареєстрований найстаріший чоловік на Землі, якому зараз 116 років.

У списках, наприклад, є 165-річний Айсе Екічі, який нібито народився в 1854 році, за часів Османської імперії, і вперше зареєстрований для голосування цього року.

Іншим виборцем, відомим лише як Зульфу, є 149-річний чоловік. У списках знайшли також Айзе, якому за документами 148 років.

Існують також поширені приклади підозріло великої кількості людей, зареєстрованих за єдиною адресою, кажуть опозиційні партії.

На додаток до 1000 осіб, зареєстрованих в одній квартирі, багато хто зареєстрований у порожніх будинках або на будівельних майданчиках, або на п’ятому поверсі чотириповерхового будинку, як це виявили в одному випадку в Стамбулі.

Існують також різкі зростання у кількості виборців – в окрузі у Чанкирі кількість виборців за півроку зросла на 95%.

У березні в Туреччині мають відбутися місцеві вибори. Опозиційні партії попросили виборчу комісію розслідувати їхні дані.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 15:51 :23