Новини » Львів 22 січня, 2019, 15:34
Улюбленому комунальнику Садового Степану Пакіжу вручено відразу два обвинувальні акти
Степан Пакіж. Фото: Микола Тис/ZIK
Степан Пакіж. Фото: Микола Тис/ZIK

Вчора, 21 січня 2019 року, у прокуратурі Львівської області вручено обвинувальні акти екс-керівнику ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степанові Пакіжу. Йому висунуто обвинувачення за фактом службової недбалості при закупівлі газу та замовленні розробки ТЕО на будівництво сміттєпереробного заводу.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Зазначимо, що на даний час органами прокуратури Львівської області скеровано до суду обвинувальні акти у двох кримінальних провадженнях за ч.2 ст.367 КК України за фактами службової недбалості, вчиненої колишнім директором ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Зокрема, у першому випадку колишній директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» обвинувачується в тому, що він уклав договір з приватним товариством щодо постачання природного газу за нерегульованим тарифом, та всупереч умов договору, здійснив попередню оплату на загальну суму понад 3,2 млн грн гривень, у той час, коли природний газ фактично не був поставлений.

Разом з тим, укладення ним договору та перерахунок вказаної суми грошових коштів проводився при наявній кредиторській заборгованості перед гарантованим постачальником природного газу (НАК «Нафтогаз України») та без його погодження, внаслідок чого спричинено тяжкі наслідки у вигляді заподіяння матеріальної шкоди на вказану суму.

Крім того, вказаній особі інкриміновано вчинення службової недбалості за наслідками укладення договору щодо розробки техніко-економічного обґрунтування по об’єкту «Будівництво сміттєпереробного комплексу.

Як встановлено розслідуванням, на момент укладення договору ЛМКП «Львівтеплоенерго» не мало затверджених містобудівних умов та обмежень забудови, технічних умов та відведеної земельної ділянки, а також Львівською міською радою підприємство не було визнано замовником такого будівництва.

За результатами проведеної в ході досудового розслідування судової будівельно-технічної експертизи з’ясувалось, що вказана документація не відповідає чинним нормативно-законодавчим актам у галузі будівництва, будівельним вимогам та умовам укладеного договору, внаслідок чого заподіяно шкоду інтересам громади на суму 490 тис грн (що є тяжкими наслідками).

Вказані обвинувальні акти скеровано до Залізничного районного суду м. Львова для розгляду по суті.

Також прес-служба повідомила, що перед адміністративним будинком прокуратури Львівської області представниками первинної профспілкової організації ЛМКП «Львівтеплоенерго» вчора проведено мирне зібрання щодо захисту прав та інтересів ЛМКП «Львівтеплоенерго» та його колишнього директора.

Нагадаємо, що директор Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» Пакіж Степан Петрович також має проблеми з НАЗК. Подаючи декларацію за 2016 рік, він не вказав квартиру дружини площею 50 кв.м у м. Львові, вартістю 500 000 гривень, а також дохід у вигляді коштів, отриманих ним на відпустку за місцем роботи.

Зі свого боку, мер Львова активно захищав свого підлеглого, називаючи його найкращим керівником теплогенеруючих підприємств в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 15:50 :42