Новини » Львів 22 січня, 2019, 15:03
У Львові завершили рік «століття ЗУНР» відкриттям таблиці, присвяченої полку ім. князя Лева
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Сьогодні, 22 січня, у Львові на вул. Лисенка, 12, де розміщена будівля ПВК «Захід», відкрили меморіальну дошку, яка присвячена 100-річчю формування першого львівського піхотного полку імені князя Лева.

Подія зібрала разом десятки військових та пересічних львів’ян. Присутні виконали Державний гімн України. Опісля капелан освятив меморіальну таблицю.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Голова Львівської ОДА Олег Синютка у вітальному слові зауважив, що відкриттям цієї дошки у Львові завершують рік, який був присвячений століттю створення ЗУНР.

«В Україні сьогодні особливий день. Сьогодні, коли весь український народ святкує 100-річчя соборності, ми мусимо переосмислити свою історію. Тоді держава, народ, на превеликий жаль, не розуміли, яка велика роль має бути відведена армії та військовим. Сьогодні у нас є військо, яким ми пишаємось, якому ми довіряємо і яке шануємо», – наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Також присутніх привітав т.в.о. командира Повітряного командування «Захід», полковник Олександр Кухаренко.

«Народ, який раніше тільки мріяв мати соборну незалежну українську державу та робив для цього все, зараз може з гордістю сказати «Я – Українець!». Символічно, що саме у 100-ту річницю підписання Акту злуки ці слова звучать по всьому світу», – сказав Олександр Кухаренко.

Нагадаємо, що 1 листопада 1918 року до Львова мали прибути представники Польської Ліквідаційної Комісії, яка мала б перебрати владу в австрійської адміністрації. Тому у цей же день українцями був сформований Перший львівський піхотний полк імені князя Льва був сформований 1 листопада 1918 року. Він став першою українською військовою частиною на західноукраїнських землях у ХХ столітті. Командиром «Першого Львівського полку піхоти імені князя Льва» призначено найстаршого рангом поручника М.Микитку, а командиром 19-го полку стрільців – четаря О. Каравана, який провадив його організацію і знав найкраще його стрільців і старшин.

 

Читайте також: У Львові відкрили монументальний восьмиметровий пам’ятник до сторіччя ЗУНР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 10:34 :33