Новини » Світ 22 січня, 2019, 10:51
У Китаї підтвердили другий випадок, коли жінка завагітніла внаслідок редагування генів
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Китайська влада підтвердила другий випадок, коли жінка завагітніла під час експерименту щодо створення перших у світі генетично відредагованих дітей.

Хе Цзянькуй шокував наукове співтовариство, оголосивши, що він успішно змінив гени дівчаток-близнюків, що народилися у листопаді, щоб запобігти їхньому зараженню ВІЛ, – інформує видання The Guardian.

Хе заявив про те, що, можливо, відбулася й «інша вагітність» другої пари.

Влада провінції, що проводить розслідування, підтвердила існування другої вагітної матері, повідомляє офіційне інформаційне агентство Сіньхуа.

За інформацією, стан здоров’я майбутньої матері та дівчаток-близнюків ретельно перевірять.

За даними Сіньхуа, розслідування виявило, що Хе «підробив етичні оглядові статті» та «навмисно ухилився від нагляду». Він приватно організував проектну групу, яка включала іноземних співробітників, та використав «неперевірену технологію» для незаконного редагування генів ембріонів людини.

Слідчі розповіли Сіньхуа, що вчений «гнався за славою» та використовував «власні кошти» для проведення небезпечного експерименту.

Слідчі виявили, що початково вісім волонтерських пар – ВІЛ-позитивних батьків та ВІЛ-негативних матерів – дали згоду на участь в експерименті, одна з пар пізніше вибула.

Читайте більше: «Скандал і осуд: У Китаї розслідують появу «перших у світі генетично модифікованих дітей»

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:52 :06