Новини » Світ 22 січня, 2019, 16:55
У Брюсселі можуть не погодитись на продовження терміну виходу Великобританії з ЄС, – міністр
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Британський міністр у справах Brexit Стівен Барклі у вівторок висловив сумніви в тому, що ЄС погодиться продовжити термін дії статті 50 Договору про Європейський Союз, що регулює процес виходу країни-члена ЄС зі складу Союзу.

Про це передає Інтерфакс-Україна.

У разі застосування статті 50 у сторін – у цьому разі Великобританії і ЄС – є два роки для завершення переговорів. 29 березня 2017 року Велика Британія застосувала цю статтю, і вихід країни із ЄС мав тепер відбутися 29 березня 2019 року.

«Це не подарунок від однієї сторони для Великої Британії – продовження (дії статті, – ред.)», – сказав С. Барклі в інтерв’ю британській телерадіокорпорації BBC.

Він висловив попередження на адресу британських депутатів, які хочуть домогтися такого сценарію для виключення можливості Brexit без угоди, що Брюссель може не погодитися на цей крок.

Міністр пояснив, що така постановка питання є «спрощенням», і що в Брюсселі занепокоєні наслідками продовження дії статті 50 через вибори до Європарламенту, заплановані на травень 2019 року.

Раніше британський парламент із значною перевагою відкинув запропоновану прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угоду з ЄС щодо Brexit, і тепер прем’єр намагається врегулювати ситуацію, щоб не допустити виходу країни з ЄС без угоди.

Голосування за планом Терези Мей щодо Brexit і за запропонованими до нього поправками інших партій заплановано на 29 січня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 15:58 :18