вівторок, 22 січня, 2019, 9:03
Тест: 100 років Соборності України. Як добре ми пам’ятаємо нашу історію?
1

Сьогодні, 22 січня, українці відзначають одне із найважливіших національних й державних свят – День соборності. Саме цього дня, рівно сто років тому, дві українські землі, які кілька століть були політично розірвані – cтали частиною однієї спільної національної держави – Української народної республіки (УНР).

Подія, яка відбулася сто років тому, була однією із найвизначніших у час Української революції 1917–1921 років. Адже ухвалення цього документу означало об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну державу. Це вперше у нашій історії національна ідея українців – стала реальністю. На жаль, єдина держава від «Сяну до Кавказу» не змогла відбутися у цей складний і буремний період. Однак незалежність УНР та проголошення Акту злуки із ЗУНР – стали символом та важливим уроком для всіх наступних поколінь українців. Українській державності вже сто років! Ми країна із великим і цікавим минулим.

Редакція ІА ZIK пропонує своїм читачам освіжити і перевірити свої знання з історії України, зафіксувати у пам’яті події, які сформували нас як єдину націю.

 

Юра Мартинович,
IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Top
2019-10-21 02:42 :38