Новини » Події 22 січня, 2019, 2:45
Судна, які горять у Керченській протоці, задіяні у незаконних поставках газу до Сирії, – МінТОТ
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Газові танкери «MAESTRO» та «VENICE», які зайнялися у районі Керченської протоки, задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року.

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) з посиланням на дані Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).

«За даними Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), судна Nenice та MAESTRO задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року», – йдеться у заяві.

За даними міжнародних моніторингових систем, танкер «VENICE» вийшоі із російського порту «Темрюк» 20 січня, але на момент аварії на судні не працювала система AIS (Automatic Identification System).

«Те ж саме спостерігалося і на танкері «MAESTRO» – остання інформація про судно зафіксована AIS 9 січня 2019 року», -заявили у міністерстві.

У відомстві зазначили, що система AIS надає можливість «не тільки вчасно реагувати на аварії суден та надавати допомогу потерпілим, але й відслідковувати порушення руху суден і незаконного перетину кордонів».

«Такі дії іноземних компаній, причетних до морських перевезень, спрямовані на уникнення відповідальності з боку українського законодавства, а також намагання не потрапити до списку компаній-порушників, до яких можуть застосовуватись міжнародно-правові санкції», – наголосили в МінТОТ.

«Наразі важко встановити походження газу, який перевозився, однак за наявною інформацією, судна VENICE та MAESTRO залучались до поставок газу, видобутого як з українського шельфу, так і з інших країн.

У міністерстві підкреслили, що вказані судна раніше заходили до закритих портів тимчасово окупованого Криму та є порушниками режиму тимчасово окупованих територій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 22:29 :05