Новини » Суспільство 22 січня, 2019, 21:57
Сучасні технології та відеофіксація: у столиці презентували нову модель іспиту на водійські права
ZIK
ZIK

У столиці презентували нову модель іспиту для отримання прав водія. Серед нововведень – відеофіксація здачі теоретичного та практичного іспитів. Також роздумують і над застосуванням надсучасних методик – технології розпізнавання обличчя.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Журналіст Сергій Костеж розповідає: отримував водійські права у 2012 році. Тоді пропонували послугу: жодних іспитів, лише 200 доларів – і документ ваш.

«Із 17 людей, які були у моїй групі, не прийшли на водіння й на іспити тільки двоє чи троє. Тобто більшість із них здавали. Я теж відмовився – здавав, як і всі, хоча такі пропозиції були. До того ж це пропонували не представники МВС, а якісь сторонні люди, такі «рішали», – пригадує Сергій.

Менеджерка проектів урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Олеся Архипська пояснює: нова модель проведення водійських іспитів покликана боротися з таким хабарництвом. В її основі принцип: «потенційний кермувальник – від початку й до кінця екзамену супроводжує себе самостійно».

«Сама людина чітко починає усвідомлювати, що хоче стати водієм. Вона для цього має докласти певні зусилля, у тому числі – сама зареєструватися, сама обрати зручний час, сама відповідати за здачу іспитів», – зазначає Олеся Архипська.

Нова модель має контролювати, чи потенційний водій з’являється на іспит особисто. Для цього планують залучити технологію розпізнавання обличчя.

«Наразі в кожному сервісному центрі вам роблять фото, щоб внести в документ. Ми пропонуємо взяти цей процес за основу. Тобто коли вас реєструють, система автоматично вносить ваші параметри. Далі на кожному кроці перевіряється: ви це чи хтось інший», – пояснює ІТ-фахівець урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Ігор Єфремов.

З-поміж пропонованих нововведень є і відеофіксація.

«Введення фото- й відеофіксації або застосування новітніх технологій при здачі теоретичного й практичного іспитів. Це, в першу чергу, убезпечення людини від тиску або спонукання до давання хабарів», – вважає Олеся Архипська.

Пілотний проект планують запустити вже цьогоріч. Якщо експеримент буде вдалим, то вже за три роки модель запрацює скрізь. Наразі ж фахівці радять боротися з корупцією самостійно.

«Якщо ви йдете в автошколу, там навчаєтесь і чесно отримуєте водійське посвідчення, але при тому знаєте, що вся ваша група пішла й домовилась, та ви про це не повідомили правоохоронцям, ви також є співучасником такої події», – зауважує координатор «Асоціації українських моніторів дотримання прав людини» Сергій Перникоза.

Як повідомлялось раніше, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе зазначав, що в Україні можуть дозволити здавати на водійські права без обов’язкового навчання в автошколі. За його словами, майбутнім водіям можуть дозволити самостійно обирати програму підготовки: за допомогою курсів або самостійно.

Марина Барба, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 21:46 :44