Новини » Політика 22 січня, 2019, 17:55
Родичі полонених моряків закликали ЄС вплинути на передачу хлопців нейтральній країні

Родичі українських військовополонених моряків під час зустрічі у Страсбурзі з Головою делегації ЄС в Раді Європи Мегленою Куневою звернулися з проханням до країни ЄС негайно втрутитись у ситуацію та вплинути на повернення хлопців додому, або передати їх третій країні для надання кваліфікованої медичної допомоги.

Про це у Facebook повідомила уповноважена Верховною Радою України з прав людини Людмила Денисова.

«Сьогодні в Страсбурзі, у рамках зимової сесії ПАРЄ, відбулася зустріч мого представника у справах захисту прав військовослужбовців Олега Трохименка з головою делегації ЄС в Раді Європи Мегленою Куневою. На зустрічі також були присутні рідні наших моряків. Олег Трохименко розповів Меглені Куневій про події у Керченській протоці, про збройний напад РФ, взяття моряків у полон та про ганебне судилище над ними. Також, мій Представник поінформував про вжиті нами заходи, спрямовані на звільнення українських військовослужбовців. Зауважив, що РФ нехтує нормами міжнародного гуманітарного права. Незважаючи на те, що всі наші військовослужбовці визнали себе військовополоненими», – зазначила Денисова.

 

Вона підкреслила, що «родичі полонених моряків звернули увагу на тяжкий стан поранених та висловили прохання до країн ЄС негайно втрутитись у ситуацію та вплинути на повернення хлопців додому, або передати їх до третьої (нейтральної) країни для надання кваліфікованої медичної допомоги».

«Водночас, Посол ЄС в Раді Європи підтримала прагнення звільнити українських моряків та запевнила, що країни ЄС підтримують територіальну цілісність України, вимагають безумовного звільнення військовополонених і надання негайної кваліфікованої допомоги пораненим морякам», – підсумувала український омбудсмен.

Нагадаємо, під консульством Росії у Львові вимагали звільнити полонених моряків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 20:42 :55