Новини » Суспільство 22 січня, 2019, 14:27
Президент України присвоїв звання Героя України Патріарху Філарету та видатним українцям
ZIK
ZIK

Сьогодні Україна святкує 100-літній ювілей великої історичної події – проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки. Тому у цей день високими державними нагородами відзначаються видатні українці, які самовіддано долучилися до будівництва української держави. Їхня діяльність – це приклад невтомної та жертовної праці задля утвердження свободи і незалежності України.

Про це на урочистому прийомі з нагоди 100-річчя Соборності, який транслював телеканал ZIK, зазначив Президент України сказав Президент України Петро Порошенко.

На ювілеї проголошення Акту злуки Президент звернувся до Патріарха Філарета зі словами великої пошани і сказав про те, що він був, є і залишиться духовним лідером українського народу. Тому ухвалив рішення присвоїти йому високе звання Героя України.

«Наголошую на тому, що ваша нагорода є абсолютно заслужена. Бо в умовах, коли за моєї каденції було присвоєно звання Героя України Небесній сотні і військовим героям, які боронять українську землю, даючи відсіч російській агресії, важливість ваших вчинків є не меншою від подій на фронті. Ви все життя самовіддано служили церкві і українському народу», – сказав Порошенко.

Він пригадав, що за атеїстичного радянського режиму в умовах тиску КДБ і партійного апарату Патріарх Філарет боровся за право людей вірити в Бога, відвідувати храми та молитися Господу. І з  проголошенням незалежності України він став на шлях побудови єдиної помісної православної церкви.

«Ви заклали добрий фундамент попри всі перешкоди і вели українське православ’я до автокефалії та духовної свободи. І вражаючим є ваш приклад надзвичайної жертовності, з якою ви прийшли 15 грудня 2018 року на Об’єднавчий собор у Софії Київській. Ви довели всьому світу, що там, де є два українця – три гетьмани, – це не про нас. Бо українці здатні об’єднуватися в ім’я великої мети», – наголосив він.

Він зазначив, що спільними зусиллями Президент і Верховна Рада на чолі з Андрієм Парубієм та народними депутатами, було ухвалено необхідні закони, які дозволили забезпечити мир і злагоду в суспільстві при створенні об’єднаної Української церкви.

«Я хочу окремо наголосити, що для мене є великою честю від імені держави сьогодні вручити нагороди, якими вшановано українців, котрі стояли біля витоків нашої незалежності. Також хочу подякувати моральним авторитетам нашої нації: Левку Лук’яненку і  Мирославу Поповичу, чиї імена назавжди увійшли в історію нашого народу як приклади незламності духу і духовної сили, вірності Україні. Вічна їм пам'ять, а також глибока подяка і велика шана їхнім родинам. Також хочу сказати про вдячність та повагу нашим інтелектуалам: Ігорю Юхновському, Володимиру Горбуліну. Окремі слова подяки хотів би висловити митцям, які утверджують красу української культури по всьому світу: Тарасу Петриненку, Тарасу Компаніченку, Віктору Гуцолу, Едеарду Драчу і багатьом іншим. Адже у вашій творчості насправді є душа українського народу», – наголосив Порошенко.

Нагадаємо,  22 січня в Україні відзначають День Соборності. Святкують його в річницю проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної республіки 1919 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 16:41 :37