Новини » Політика 22 січня, 2019, 13:33
Посольство США у День Соборності закликало Росію поважати суверенітет України
Скріншот з відео: U.S. Embassy Kyiv Ukraine/Facebook
Скріншот з відео: U.S. Embassy Kyiv Ukraine/Facebook

Посольство США оприлюднило звернення посла Марі Йованович з нагоди Дня Соборності України.

Відповідне відео посольство опублікувало у Facebook.

«100 років тому, сьогодні, на Софійській площі було підписано Акт Злуки, який обєднав Східну й Західну Україну. Протягом важких десятиліть під радянським пануванням українці ніколи не полишали своєї мрії про вільну, об’єднану й незалежну Україну. І у 1990 році, в очікуванні падіння Радянського союзу українські патріоти вийшли разом у День Соборності та утворили єдиний живий ланцюг, що об’єднав Донбас, Київ та Львів», – підкреслила посол.

 

Вона акцентувала, що серйозні виклики суверенітету і територіальній цінності України зберігаються через «неприпустиму агресію» з боку Росії.

«Але мене не припиняє вражати сила і стійкість духу українського народу. США підтримують народ України у День Соборності і щодня. Росія повинна поважати суверенітет і територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом і територіальними водами», – зазначила посол.

«Я з нетерпінням чекаю того дня, коли «живий ланцюг» Соборності знову утвориться і з’єднає Київ, Львів, Донецьк, Луганськ, Сімферополь і решту України», – підсумувала Йованович.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав українців з Днем Соборності України та зазначив, що, як і сто років тому, українці знову змушені із зброєю в руках захищати незалежність держави та боротися за повернення всіх територій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 21:02 :39