Новини » Суспільство 22 січня, 2019, 11:52
Порошенко обіцяв цими днями підписати закон про перехід релігійних громад
ZIK
ZIK

Президент України Петро Порошенко обіцяв уже цими днями підписати ухвалений парламентом закон про перехід релігійних громад.

Про це Глава держави заявив під час виступу на Софійській площі, який транслював телеканал ZIK.

Він підкреслив: духовна незалежність – один із фундаментів України. Тож потрібно позбавити ворога інструменту для розділення української православної громади та залежності церкви від Москви і її впливу.

«Створення Православної церкви України ще раз продемонструвало силу єдності. Те, що роками, десятиліттями та століттями здавалось недосяжним, збулося», – наголосив Порошенко.

На його думку, Томос став ще одним символом української незалежності – як державної, так і духовної.

«Княгиня Ольга, князі Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах – київські, українські, а не московські, російські володарі. Рівноапостольний Володимир охрестив народ у Києві, де тисячоліттями усе стоїть на своєму місці – і фундаменти Десятинної церкви, і Свята Софія, Києво-Печерська лавра. Золотоверхий Київ у нашій традиції давно став новим Єрусалимом», – підкреслив Порошенко, цитуючи слова Вселенського патріарха.

Тож Президент підкреслив: варто, щоб до цих слів прислухались усі, хто нині вирішує – ставати громадою ПЦУ чи залишатись в московській церкві.

«Ми хочемо і робимо так, щоб цей вибір і далі відбувався в мирі, спокої, без насильства. Хочу подякувати Верховній Раді за те, що парламент підтримав моє звернення до Вселенського патріарха щодо надання нам Томосу і зараз ухвалив необхідну законодавчу базу для того, щоб мирно відбувався процес. Днями я підпишу закон, який гарантуватиме винятково мирні і добровільні переходи парафій у чіткій, визначеній законом України процедурі», – розповів глава держави.

Окрім того, він наголосив: 100 років історичного досвіду заохочують українців до правильних висновків з минулого. Адже зараз знаємо про безпрецедентний масштаб підготовки Кремля до втручання в українські вибори.

Як повідомлялось, Верховна Рада підтримали за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:38 :55