Новини » Світ 22 січня, 2019, 11:33
Польський міністр запевняє, що його країні євро зараз не потрібне
Польські злоті. Фото: pixabay.com
Польські злоті. Фото: pixabay.com

Якби Польща зараз ввела спільну європейську валюту, це означало б сповільнення процесу конвергенції, тобто наздоганяння ЄС.

Про це заявив міністр інвестицій та розвитку Польщі Єжи Квєцінський, – повідомляє «Польське радіо».

Міністр підкреслив, що таке рішення зараз не виправдане економічно. За його словами, зараз усе зовсім навпаки: те, що Польща має свою валюту, це перевага, яка може допомогти їй пройти через уповільнення, що вже почалося в Єврозоні.

«Ми розвиваємося вдвічі швидше, ніж у середньому в Європейському Союзі», – нагадав Єжи Квєцінський.

У третьому кварталі минулого року зростання ВВП в Польщі становило 5,1%. Тим часом, у Німеччині – 1,1%. Поки що, немає даних за четвертий квартал, проте польський міністр інвестицій та розвитку сподівається, що цей показник досягне приблизно 5%. За його словами, головним аргументом, щоб не поспішати з прийняттям євро, є факт, що різниця в доходах поляків і жителів інших країн ЄС надалі є великою. Євро могло б уповільнити процес зменшення різниць між біднішими й багатшими регіонами Польщі.

Нагадаємо, міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що лише половина із загальної кількості українських трудових мігрантів у Польщі працює легально.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:26 :10