Новини » Світ 22 січня, 2019, 16:20
Політолог: Вихід Британії з ЄС може потягти за собою втрату територіальної цілісності держави
ZIK
ZIK

Вихід Ґренландії з Європейського Союзу був єдиним схожим випадком. Тоді для Королівства Данії, до складу якого належить країна, це закінчилось частковою втратою територіальної цілісності. Британські політики розуміють, що у випадку Brexit це може призвести до схожих наслідків, тому ніхто не хоче брати на себе відповідальності.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політолог Олеся Яхно.

Вона підкреслила, що біг по колу британських політиків у питанні Brexit демонструє, що ніхто з них не хоче брати на себе повну відповідальність, розуміючи, до чого це може призвести.

«Якщо я не помиляюсь, був лише один прецедент виходу з Європейського Союзу частини Данії (мова йде про Ґренландію – автономну країну у складі Королівства Данії – ред.). Тоді це закінчилось певними втратами територіальної цілісності. Тому, я думаю, що всі британські політики розуміють, що це може призвести до схожих наслідків, тож ніхто не хоче брати на себе відповідальність», – пояснила експерт.

Вона також пригадала, у яких умовах відбувався референдум щодо виходу Британії зі складу ЄС. Мовляв, крім економічних аспектів, була мотивація і щодо міграційної кризи.

«Усі бачили, до чого призводить ситуація зі збільшенням мігрантів, і це був певний захисний механізм, який тоді виглядав дуже популярно у пропозиціях екс-прем'єра Британії Девіда Кемерона. Зараз ситуація дещо змінилась, а Brexit для багатьох є негативним фоном», – зауважила Олеся Яхно.

Вона також підкреслила, що попри низький рівень довіри британського суспільства до політичного класу, Терезу Мей таки не вдалось відправити у відставку з посади прем'єра.

Тож фахівець не виключає дострокові вибори у Сполученому Королівстві, внаслідок яких до влади прийде хтось більш рішучий у реалізації виходу держави зі складу Євросоюзу.

«З точки зору британської демократії, сьогодні відмовитись від Brexit виглядало б доволі дивно. Але й запропонувати прийнятний варіант – теж неможливо. Я згодна, що є релігійне підґрунтя. Тож, коли будуть передумови для конфліктної ситуації в Ірландії, то вона виникне. Тоді і Шотландія може проявити свою позицію», – підсумувала політолог.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей представила у британському парламенті План «Б» щодо виходу країни з Європейського Союзу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 06:42 :49