Новини » Політика 22 січня, 2019, 13:01
Орєшкін: Допоки нема "Північного потоку-2", основний транзит газу має йти через Україну
ZIK
ZIK

Російська сторона розуміє, що допоки не буде «Північного потоку-2» – основний газовий потік має йти через Україну. Але чим довше Москва затягуватиме переговори щодо транспортування газу, тим незручніше буде себе почувати Київ перед європейської спільнотою. Адже останній, передовсім, потрібні гарантії стабільності.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив російський політолог Дмитро Орєшкін.

Як повідомлялося раніше, Росія і Європейська комісія приступили до консультацій перед тристоронньою зустріччю, на якій обговорюватимуть перспективи транзиту російського газу через Україну.

«Неочікувано зі сторони Росії був підвищений рівень подій. Ми припускали, що на зустріч поїде заступник керівника «Газпром», а прибув у Брюссель сам голова – Олексій Міллер. На мій погляд, це демонстративний крок, який показує, що Росії цікаві переговори, втім, це зовсім не означає, що «Газпром» буде вести будь-які дискусії», – каже Дмитро Орєшкін.

Також політолог звертає увагу на те, що у російських ЗМІ про тристоронню зустріч взагалі не говорять.

«Є хіба що зовсім сухі повідомлення про те, що в Брюсселі проходять якість тристоронні наради. І все, ніхто не дає оцінку подіям», – коментує Дмитро Орєшкін.

Крім того, політолог наголошує: зважаючи на характер манер російського політичного керівництва, очевидно, що Кремль хотів би спершу дочекатися нового президента в Україні, а тоді вже домовлятися.

«В Москві розуміють, що суб’єктивний фактор також має значення. Тому Росія не візьме на себе ніяких зобов’язуючих обмежень, а лише тягтиме час, ймовірно, аж до моменту призначення нового президента в Україні», – переконаний експерт.

Дмитро Орєшкін запевняє: в Кремлі чудово розуміють ситуацію щодо транспортування газу.

«Росіяни розуміють, що поки не буде «Північного потоку-2» – основний газовий потік має йти через Україну. Але чим довше затягуватиме переговори РФ, тим незручніше буде себе почувати Київ. Європейці уже метушаться, бо їм потрібні гарантії стабільного постачання газу. Тому вони будуть тиснути, мабуть, на Україну, адже впливати на Росію – складно», – наголошує політолог.

До слова, нагадаємо, що конгрес США навесні 2019 року зобов’язався розглянути новий закон про санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 14:54 :40