Новини » Політика 22 січня, 2019, 12:33
Омбудсмен Москви розповіла про стан здоров’я полонених моряків
Захоплений Росією малий броньований катер «Бердянськ». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Захоплений Росією малий броньований катер «Бердянськ». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Двоє поранених під час захоплення суден Військово-Морських сил України в Керченській протоці українських моряків Андрій Артеменко та Андрій Ейдер, що перебувають у лікарні СІЗО «Матроська тиша», видужали, завершують реабілітацію і можуть бути відправлені до СІЗО «Лефортово».

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на уповноваженого з прав людини в Москві Тетяну Потяєву.

«Двоє моряків – Андрій Артеменко та Андрій Ейдер – зараз завершують реабілітаційний процес, можуть бути виписані і відправлені до «Лефортова», – заявила Потяєва.

Вона уточнила, що третій поранений – Василь Сорока – майже видужав, він продовжує лікування.

За словами Потяєвої, у вівторок вона відвідала всіх трьох поранених моряків і дізналася про стан їхнього здоров’я.

«В Артеменка, який був поранений у руку, – повне відновлення, він отримує останні процедури з реабілітації. В принципі, він здоровий, його нічого не тривожить, у нього нічого не болить», – розповіла омбудсмен.

Вона зазначила, що другий моряк – Андрій Ейдер, який був із важкими пораненнями в обидві ноги і не міг пересуватися, нині також почувається добре.

«Із нього знято всі шини, він не користується милицями, ходить самостійно, робить зарядку. Рани затягнулися, вся рухова активність відновлена. Жодних скарг на стан здоров’я немає», – пояснила Потяєва.

У третього моряка – Василя Сороки, в якого було важке поранення в руку, рана затягнулася, гіпс знято, проте залишається набряклість руки, уточнила вона.

«Йому купили еспандер, він займається й отримує все необхідне під контролем лікаря. Йому роблять перев’язки. Десь на 80% він видужав, ще 20% має бути реабілітація за ЛФК», – додала Потяєва.

За її інформацією, всі троє «добре взаємодіють із сусідами по камері та співробітниками Федеральної служби виконання покарань (ФСВП), на всі прохання відбувається найшвидша реакція».

Потяєва також розповіла, що наразі в усіх трьох моряків відкриті особові рахунки, вони мають можливість робити замовлення в інтернет-магазині СІЗО.

«Артеменко поскаржився, що кілька днів тому зробив замовлення, але поки що його не отримав. Сьогодні його посилка прибула в повному обсязі. Також він висловив бажання, щоб у його камері був телевізор, щоб дивитися новини. Керівник ФСВП у Москві Сергій Мороз розповів, що приймає його прохання і розгляне, до вечора він отримає відповідь на своє звернення», – повідомила Потяєва.

Вона також додала, що всі моряки отримали листи і вітальні листівки від родичів до Нового року, які вона особисто передала до «Лефортова» та «Матроської тиші».

Нагадаємо, родичі українських поранених моряків заявили, що російська влада збирається їх «заховати» в Лефортово.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:54 :11