Новини » Політика 22 січня, 2019, 20:35
Нардеп Вінник не виключає нових багатомільярдних компенсацій за газові контракти Тимошенко
ZIK
ZIK

З огляду на нагальну потребу доставки 100 млрд куб. м газу до Європи Україна в особі НАК «Нафтогаз України» має всі шанси підписати контракти щодо транспортування газу з європейськими споживачами.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція БПП) Іван Вінник.

Нардеп, коментуючи перемовини щодо транзиту газу через територію України, нагадав, що цього року спливає 10 років з моменту укладення газових контрактів, які підписала на той момент Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко і які згодом були визнані судом неконкурентними і дискримінаційними стосовно України. Іван Вінник зауважив, що Україні була призначена компенсація у сумі 4,6 млрд дол., з яких 2,6 млрд дол. РФ уже компенсувала шляхом того, що Україна не розрахувалася за спожитий у 2014 році газ, і «Газпром», наголосив нардеп, не може мати жодних претензій щодо такого взаємозаліку.

«Друга частина цього спору стосується транзиту, що РФ змусила підписати Україну, а Юлія Володимирівна на посаді Прем’єр-міністра погодилася, не захищаючи національні інтереси, з дискримінаційно низькою ціною на транзит газу. Україна може очікувати на чергові багатомільярдні компенсації від РФ за ті гроші, які ми недоотримали у зв’язку з тиском, який РФ вчинила в 2009 році, а Україна в особі Прем’єр-міністра дозволила собі прийняти, реалізуючи рівень певної слабкості державних інститутів, а саме – КМУ, який вона очолювала», – заявив Іван Вінник.

Нардеп сумнівається, що РФ погодиться укласти самостійний контракт щодо транспортування газу в Європу через українську територію, оскільки зараз Росія сконцентрована на реалізації «Північного потоку-2». Натомість, переконаний Іван Вінник, з огляду на нагальну потребу доставки 100 млрд куб. м газу до Європи Україна в особі НАК «Нафтогаз України» має всі шанси підписати контракти щодо транспортування газу з європейськими споживачами – великими газотранспортними компаніями.

«Таким чином, Росія буде продавати газ Європі на кордоні між РФ та Україною, і вже європейські країни будуть платити Україні ринкову ціну за транспортування газу територією України. Це абсолютно нормальний україно-орієнтований бізнес-підхід, який дозволить Україні заробити значно більші гроші, ніж ми зараз заробляємо на транспортному контракті, який підписала свого часу Тимошенко і який визнаний неринковим у Стокгольмському арбітражі, і підвищить надзвичайно важливий транзитний статус України», – сказав Іван Вінник.

Як повідомляли, російський «Газпром» готовий продовжити газові контракти після 2019 року навіть без проведення експертних консультацій.

Нагадаємо, Єврокомісія висунула пропозицію НАК «Нафтогаз України» та російському «Газпрому» щодо умов транзиту газу після 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 06:23 :54