Новини » Політика 22 січня, 2019, 21:40
Нардеп поділився секретом, як змусити УПЦ МП змінити назву
ZIK
ZIK

Якщо Російська православна церква відмовиться виконувати вимогу закону України щодо назви своєї церкви в Україні, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Тоді їй доведеться платити податки. А це найбільше, чого бояться російські церковники.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція БПП) Іван Вінник.

Нардеп наголосив: Українська православна церква Московського патріархату в Україні повинна називатися Російською православною церквою.

«І РПЦ не служить в Україні, а працює. РПЦ не є інститутом, який несе релігійність чи духовність у соціум. Російська православна церква в Росії була, є і буде інструментом політичного впливу через релігію і духовність. Цього не приховує Путін», – зауважив Іван Вінник.

Нардеп пригадав, як у Кремлі неодноразово збиралася Рада нацбезпеки й оборони РФ щодо церковних питань.

«Там обговорювали і питання надання незалежності Українській православній церкві. Державний орган! Рада національної безпеки! Яке вона може мати відношення до питань духовних і релігійних? Якщо вони збиралися, то інститут, який вони обговорювали, тобто РПЦ, є не зовсім церквою в канонічному розумінні», – сказав Іван Вінник.

Він додав, що закони, які прийняла ВРУ щодо перейменування релігійних організацій в Україні, є цілком виправданими і зрозумілими.

«РПЦ може працювати в Україні. Її приходи можуть існувати. Але вона має називатися Російська православна церква. А що стосується ВРУ, то вона прийняла зовсім зрозумілі закони щодо переходу громад, користування приміщеннями церков і щодо перереєстрації назв.

А що буде, якщо вони не перейменуються? Усе просто. Річ у тім, що церква є неприбутковою організацією. Вона має бути зареєстрована у Мінкульті, де ведеться облік неприбуткових релігійних, церковних організацій. А якщо РПЦ, порушуючи закон України, відмовиться виконувати його вимогу щодо назви і перейменування в РПЦ, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Російській православній церкві доведеться платити податки. Це найбільше, чого бояться російські церковники», – заявив Іван Вінник.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 06:51 :30