Новини » Економіка 22 січня, 2019, 21:25
Нардеп вважає позицію Німеччини щодо будівництва «Північного потоку-2» несправедливою
ZIK
ZIK

Німеччина хоче дешевий російський газ, щоб мати можливість тримати Європу в залежності й відстоювати свої особисті економічні інтереси.

Це зауважив народний депутат України Олег Осуховський в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат вважає, що Росія зараз буде саботувати будь-які перемовини з Україною і чекати на президентські вибори. Оскільки Кремль має чітко розуміти, хто буде президентом, щоб знати з ким розмовляти, зокрема й щодо газових контрактів і газотранспортної системи.

«Щодо української ГТС переговори вестимуть НАК «Нафтогаз», російський «Газпром» та ЄС. Але є й інша сторона медалі, і оскільки продовжуватиметься шантаж через будівництво «Північного потоку-2», то в гру вступить і Німеччина. Ця країна хоче, щоб Росія за свої гроші проклала газогін, а німці мали можливість отримувати дешевий газ», – пояснив Олег Осуховський.

Внаслідок цього, підкреслив політик, зменшиться тиск в українській ГТС, і відповідно, надходження до державного бюджету України. Із цього приводу в сторону Німеччини є багато критики від міністра закордонних справ Польщі.

«Польща побудувала LNG-термінал, куди завозить скраплений газ і з США, і з арабських країн. Зараз прохідність цього терміналу складає 5 мільярдів кубів газу на рік, і її хочуть збільшити до 17 мільярдів. Натомість Німеччина хоче дешевий російський газ, щоб мати можливість тримати Європу в залежності й відстоювати свої особисті економічні інтереси.

Я вважаю, що позиція Німеччини є несправедливою, до того ж ця країна є переговорником у Нормандському та Мінському форматах щодо врегулювання війни на Донбасі. Власне, саме через це формати і не працюють, а тому ми пропонуємо змінити їх та обов’язково залучити до переговорів США й Велику Британію», – зауважив Олег Осуховський.

Нагадаємо, напередодні у Брюсселі після проведення тристоронніх газових переговорів віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович відзначив прогрес у напрямі зміни законодавства, яке має ускладнити будівництво російського газопроводу «Північний потік-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:35 :16