Новини » Регіони

На Рівненщині військового, який кинув гранату на вулиці, взяли під домашній арешт

У Рівненській області 21-річного військовослужбовця органи досудового розслідування підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень).

Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Як повідомили власкору IA ZIK у прес-службі Рівненського апеляційного суду, мешканець Рокитнівського району перебував у відпустці, повернувшись із зони проведення ООС для проходження реабілітації за місцем проживання. Він має військову спеціальність «гранатометник».

2 січня 2019 року на вулиці селища Рокитне виникла суперечка та штурханина між А. та двома місцевими жителями. Як стверджують органи досудового розслідування, військовослужбовець вийняв із кишені куртки корпус гранати Ф-1 без запалу та кинув під ноги опонентам. Ті злякалися, що їх здоров’ю та життю загрожує небезпека. Тому звернулися до правоохоронних органів.

Того ж дня громадянинові А. повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 296 Кримінального кодексу України, а 5 січня ухвалою слідчого судді Рокитнівського районного суду йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб (до 3 березня 2019 року), з визначенням застави у розмірі 96 050 гривень.

Ухвалу місцевого суду оскаржив захисник підозрюваного. В апеляційній скарзі він просив суд ухвалу скасувати та постановити нову, якою обрати його підзахисному запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою. Прокурор же переконував колегію суддів у необхідності ухвалу Рокитнівського районного суду залишити без змін, оскільки підозрюваний у 2017 році притягувався до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство та існує небезпека, що військовослужбовець може вчинити подібний злочин, оскільки за місцем проживання у нього виявлено ще одну бойову гранату Ф-1.

Рівненський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, взявши до уваги той факт, що військовослужбовець визнав вину та щиро розкаявся у вчиненому, повинен проходити реабілітаційні заходи після перебування в зоні бойових дій, нагороджений Почесною грамотою «За відвагу», апеляційну скаргу захисника задовольнив частково. Ухвалу місцевого суду скасував та постановив нову, якою обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 20 до 7 години.

Як ми вже повідомляли 3 січня, на Рівненщині дивом не вибухнула граната, яку п’яний молодик кинув під ноги перехожим.Loading...