Мартиненко: Велика Британія має проблеми щодо державності

ZIK

Услід за вимогами Ірландії про незалежність, референдум у Шотландії теж має великі шанси на успіх.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив генеральний директор інформагентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко.

«У мене враження, що лібералісти чекають поки «пліт» впаде до їхніх ніг. Можливо, він впаде разом із Великою Британією. Головна проблема – це їх відносини з Європейським союзом. Це проблема для британської економіки, промисловості тощо», – каже Олександр Мартиненко.

Втім, генеральний директор інформагентства «Інтерфакс-Україна» вважає, що значно більшою є загроза цілісності Великої Британії.

«Головне питання – страховка. У разі виходу Британії без угоди 29 березня, що буде із кордоном між Ірландією і Північною Ірландією? Я там був позаминулого року. Його там дійсно не існувало. Про нього нагадував лише дзвінок у вагоні поїзду», – коментує Олександр Мартиненко.

Однак проти важливого для ірландців кордону виступають юніаністи Лондону, звертає увагу генеральний директор інформагентства «Інтерфакс-Україна».

«Альтернативою цьому є морський контроль на перевезеннях між Лондоном і Белфастом. Вони вважають, що це вже фактичне відділення Ірландії від Великої Британії. Юніаністи в Північній Ірландії зараз є дуже жорсткою силою», – наголошує Олександр Мартиненко.

Якщо виникнуть питання із незалежністю Ірландії, наступною заговорить Шотландія, зазначає експерт.

«За таких умов референдум про незалежність Шотландії має великий шанс. Тому ця історія – це не лише конфлікт лібералістів та консерваторів. Все перетворюється на загальну проблему державності Великої Британії», – додає Олександр Мартиненко.

Як повідомлялося раніше, вперше референдум щодо виходу Великої Британії з ЄС відбувся у червні 2016 року. Тоді рішення підтримала незначна більшість виборців.

Уряд Британії, який очолює Тереза Мей, затвердив детальні умови виходу з ЄС. Однак під час голосування 5 січня 2019 року парламент Британії відхилив урядовий план.

Окрім того, після провального голосування за Brexit в Британії ініціювали вотум недовіри прем’єр-міністру Терезі Мей.

Також нагадаємо, що вчора прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей представила у британському парламенті план «Б» щодо виходу країни з Європейського Союзу. Дебати і нове голосування щодо висунутих пропозицій парламент проведе 29 січня.

Loading...