Новини » Події 22 січня, 2019, 10:45
Катастрофа МН17: в Гаазі прокоментували відмову РФ допитувати росіян
Доповідь Міжнародної Спільної слідчої групи (JIT), яка розслідує збиття літака «Малайзійських авіаліній» над Донбасом у 2014 році. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Доповідь Міжнародної Спільної слідчої групи (JIT), яка розслідує збиття літака «Малайзійських авіаліній» над Донбасом у 2014 році. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Допит громадян РФ перебуває винятково в компетенції самої Російської Федерації.

Про це повідомив нідерландський професор міжнародного кримінального права Герт-Ян Александр Кнопс, пише Укрінформ.

«Хоча Рада Безпеки прийняла Резолюцію про те, що держави повинні співпрацювати в розслідуванні катастрофи MH17, у межах суверенітету Російської Федерації вирішувати, чи допитувати своїх громадян», – йдеться в коментарі Кнопса.

Як повідомляли раніше, заступник генпрокурора РФ Микола Винниченко заявив, що «немає ніяких підстав для допиту» росіян, яких міжнародні слідчі групи вважають причетними до катастрофи Boeing рейсу MH17.

Йдеться про генерала-полковника Миколу Ткачова та високопоставленого офіцера ГРУ Олега Іваннікова.

«Так, ми чули про прізвища різних російських громадян, які циркулюють у ЗМІ та інтернеті, у прив’язці до катастрофи МН17. Так само, як і чули спростування цієї інформації і самими, так би мовити, «обвинуваченими», й іншими журналістами. Важливо одне – сьогодні не надано реальних доказів причетності будь-яких громадян РФ до трагедії Boeing. У зв’язку з цим немає ніяких підстав для допиту кого-небудь із наших громадян у цій справі», – сказав Винниченко.

Представник Росії також укотре негативно висловився про можливість створення за рішенням Ради безпеки ООН міжнародного трибуналу для покарання винних в аварії МН17.

«Ми вважаємо, що спочатку необхідно завершити слідство, а вже потім приймати рішення щодо форми суду», – заявляє заступник генпрокурора РФ.

Нагадаємо, влада Нідерландів надасть безкоштовну юридичну допомогу родичам загиблих в катастрофі «Боїнга» Малайзійських авіаліній на Донбасi 17 липня 2014 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:42 :43