Новини » Політика 22 січня, 2019, 22:10
Ігор Шевченко пропонує запровадити «презумпцію винності» для корупціонерів
ZIK
ZIK

Для того, аби знищити корупцію в Україні за два роки, потрібна тільки одна законодавча зміна. Слід ввести «презумпцію винності» для корупціонерів.

Про це в ефірі програми «DROZDOV» на телеканалі ZIK розповів юрист, колишній міністр екології та природних ресурсів (2014-2015 рр.) Ігор Шевченко.

Пан Шевченко зауважив, що знає, як знищити корупцію в Україні за два роки, і що для цього потрібна тільки одна законодавча зміна.

«Потрібно ввести «презумпцію винності» для корупціонерів. Для цього потрібно змінити Конституцію, в якій зазначити, що діє презумпція невинності в кримінальному судочинстві, але «презумпція винності» в корупційних злочинах», – зазначив Шевченко.

Зокрема кандидат у президенти пояснив, що якщо буде зафіксований факт дорогої покупки, то особа, яка здійснила її, автоматично підпадає під кримінальне переслідування. В цьому випадку людина повинна довести, де вона взяла гроші на це, а не так, як зараз, коли, навпаки, держава повинна доводити конкретний факт отримання хабара.

«Це означає, що людину викликають, наприклад, у НАБУ і задають одне питання: звідки ти взяв ці гроші? Якщо людина не може довести законність грошей, то її автоматично засуджують. Це і є презумпція винності, якщо не доведено зворотнього. Людину засуджують і конфісковують майно», – сказав екс-міністр.

Окрім цього, іншими пунктами передвиборчої програми пана Шевченка є необхідність податкової реформи. На його думку, потрібно створити найкращі економічні умови для української економіки. Якщо в Україні не буде грошей, то не можна буде робити ніяких реформ.

«Треба зменшити податки, звільнити від оподаткування малозабезпечених, бюджетників і заробітчан. А от більшими податками треба обкласти великий олігархічний бізнес. Але найголовніше – подібно знищити схеми, за якими вони не платять сьогоднішніх податків», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що Громадська рада міжнародних експертів і Вища кваліфікаційна комісія суддів виключили з конкурсу 8 кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 00:24 :56