Новини » Політика 22 січня, 2019, 11:07
Гройсман привітав українців з Днем Соборності
Проголошення Акту злуки українських земель на Софійській площі в Києві, 22 січня 1919 року
Проголошення Акту злуки українських земель на Софійській площі в Києві, 22 січня 1919 року

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав співвітчизників з Днем Соборності України та зазначив, що, як і сто років тому, українці знову змушені із зброєю в руках захищати незалежність держави та боротися за повернення всіх територій.

У цьому ми єдині, як ніколи, зазначив Прем’єр-міністр.

«Ми вшановуємо всіх борців за соборність і незалежність України, ставимо їх за приклад молодшому поколінню, зміцнюємо нашу державу: піднімаємо економіку, модернізуємо армію, запроваджуємо реформи. Це наш обов’язок перед усіма поколіннями українців, які наближали цей знаменний день», – наголосив Гройсман.

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено об’єднання двох українських держав у соборну незалежну державу. «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», – сповіщав текст Універсалу Директорії УНР.

«Проголошення Акта злуки мало епохальне значення для подальшого становлення української політичної нації. Українці остаточно зрозуміли, що соборна незалежна Україна – можлива, а отже, боротьбу за неї варто продовжувати. З цією ідеєю ми пройшли крізь усе ХХ століття», – підкреслив Прем’єр-міністр.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 05:03 :31